R e k l a m a

Profilaktyka z wieluńskimi mundurowymi. Dzieci wzięły udział w akcji „Jabłko i cytryna”

R e k l a m a

Spotkania policjantów z najmłodszymi to nieodzowny element codziennej służby mundurowych zajmujących się profilaktyką społeczną w wieluńskiej komendzie. Głównym celem pogadanek jest edukowanie dzieci w zakresie zasad bezpiecznego zachowania na drodze, jak również w szkole i w domu.

W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z przedszkolakami i uczniami placówek oświatowych w Załęczu Wielkim i Załęczu Małym. Celem tych spotkań było przypomnienie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W czasie prelekcji najmłodsi mogli przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi przekazali wskazówki, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, wskazywali również, które zachowania są niebezpieczne i zabronione. W szczególności zwrócono uwagę, iż przy przekraczaniu jezdni nie wolno przebiegać przez przejście dla pieszych oraz wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Stróże prawa zachęcali też najmłodszych do noszenia elementów odblaskowych, wskazując jak ważną rolę odgrywają dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie z podstawówki wspólnie z mundurowymi przeprowadzili też akcję „Jabłko i cytryna”. W ramach tych działań dzieci miały okazję uczestniczyć w kontrolach drogowych, prowadzonych przez mundurowych w rejonie miejscowej szkoły. Podczas kontroli dzieci nagradzały jabłkiem tych kierowców, którzy jechali zgodnie z  przepisami. Natomiast kierowców, do których mieli zastrzeżenia, częstowali sokiem z cytryny. Możliwość przyjrzenia się z bliska pracy mundurowych była dla dzieci sporą atrakcją.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Dzieci są czasem mądrzejsze od dorosłych. Potrafią wykumać takie rzeczy, które się fizjologom nie śniły. Niech policja uczy przez przykład, np. jak wygląda prawdziwa interwencja drogowa, że należy trzymać dłonie na kierownicy, jakie jest prawidłowe umundurowanie funkcjonariusza, jakie masz prawa i obowiązki. Jabłka i cytryny:)

Henryk Markoni
1 rok temu

Ciekawe. A może zamiast jabłek i cytryn, jadących przepisowo zostawiać w spokoju, a jadących nieprzepisowo krać mandatem i punktami karnymi. Wtedy by się dzieci czegoś sensownego nauczyły. Ja piję miętę z cytryną i miodem codziennie. To jest dla mnie przyjemność, nie kara.

Sadi
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Chcesz to pij denaturat w końcu to u was normalne

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Kto to są ‘my’? Czasem pijam spirytus, ale nie skażony. Jak uważasz, że akcja z dziećmi była fajna, to napisz to. Ja uważam, że to wygłup a dzieci trzeba uczyć poważnych rzeczy. Przechodzenie przez ulice, głowka w lewo, prawo, znowu w lewo super. Ale cytrynka za przekroczenie prrędkości? Chyba to jakaś cykliczna akcja, bo mi się wydaje, że już coś takiego było.

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Pamiętam jak Pani Irena Kwiatkowska, Kobieta Pracująca, dostawała Order Uśmiechu. Jak piła sok z cytryny z czarki, to się cała oblała, ale się uśmiechnęła.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
5
0
Podziel się swoją opiniąx