R e k l a m a

Dzień Piżamy w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu. Nietypowa akcja charytatywna

R e k l a m a

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera najmłodszych przebywające na oddziałach onkologicznych.

Dla wielu podopiecznych fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, podopieczni i wychowawcy wieluńskiego przedszkola nr 3 na jeden dzień, 28 września 2022 r., zmienili swoje codzienne ubranie na piżamę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

„Dzień Piżamy” to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Tego dnia odbyły się w przedszkolu ciekawe zajęcia prozdrowotne, ekologiczne, a w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch” także zajęcia sportowe. Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach z wykorzystaniem koców, poduszek i maskotek. Zorganizowano także „piżamowy pokaz mody” oraz zbiórkę pieniężną. Wychowankowie dowiedzieli się, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz, że warto pomagać innym.

– Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy rodzicom za każdą „symboliczną złotówkę”. Wierzymy, że dobre uczynki wracają z podwójną mocą – przekazuje dyrektor przedszkola, Danuta Frysiak. Jak dodaje, łączna suma zebranych pieniędzy podczas akcji to 1184,63 zł. Środki zostały wpłacone na konto fundacji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx