R e k l a m a

Kolizja z udziałem autobusu w gminie Sokolniki. Pięcioro dzieci przewiezionych do szpitali

R e k l a m a

Kierowca ciężarówki uderzył ciągniętą przyczepą w tył autobusu, którym podróżowało 20 dzieci. Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Siedliska w gminie Sokolniki. Do szpitali zostało przewiezionych pięcioro dzieci. Po diagnostyce wszystkie zostały zwolnione do domów.

Zgłoszenie o zderzeniu autobusu oraz pojazdu ciężarowego wpłynęło do służb ratunkowych 30 września 2022 roku przed godziną 15:00. Sytuacja miała miejsce we wsi Siedliska na drodze wojewódzkiej 482. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów ruchu drogowego, którzy we wstępnej fazie akcji ratunkowej zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wspólnie ze służbą medyczną oraz strażakami udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 25-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wraz z przyczepą, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego ciągniętą przyczepą typu kontener uderzył w tył autobusu. Autobus skręcał na skrzyżowaniu w lewo – relacjonuje kom. Kamil Ostrycharz z wieruszowskiej policji.

W wyniku uderzenia lekkich obrażeń doznała piątka dzieci, które trafiły pod opiekę lekarzy do szpitali w Sieradzu i w Wieluniu. Po wykonaniu badań okazało się, że żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń ciała i wszystkie zostały zwolnione do domu. Jak podaje policja, kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Autobusem w momencie zdarzenia podróżowało 20 dzieci. Były to dzieci głównie ze szkoły podstawowej w Pichlicach wraz z opiekunem. Natomiast kierowca ciężarowej scanii podróżował sam.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx