R e k l a m a

„To się musi powieść”. Za nami wyjątkowa Noc Bibliotek w Wieluniu

R e k l a m a

Za nami 8. wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem „To się musi powieść”. Celem akcji było promowanie w niekonwencjonalny sposób biblioteki jako miejsca spotkań z kulturą, z różnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla lokalnej społeczności.

Jak co roku, wieluńska biblioteka miejska przygotowała moc atrakcji dla wszystkich. Wydarzenie rozpoczęły warsztaty robienia masła z degustacją dla dzieci, które przeprowadził Zespół Śpiewaczy Czeremcha działający przy Filii Bibliotecznej w Rudzie. Warsztatom towarzyszyła prezentacja wieluńskiego stroju regionalnego, lokalnych tradycji śpiewaczych oraz quiz z nagrodami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieczór uatrakcyjniło głośne czytanie bajki „Pyza na polskich dróżkach”, a także projekcja filmu dla dzieci. Autorką scenariusza i prowadzącą tę część Nocy Bibliotek była Justyna Błaszczak, kierownik Filii Bibliotecznej w Rudzie.

W drugiej części spotkania, autorka Joanna Gradowska zapowiedziała swoją najnowszą książkę dla dzieci „O Franku, piesku Łatku i pożarze grodu”. Muzycznym zwieńczeniem wieczoru był przepiękny i bardzo profesjonalny występ uczniów Studia Piosenki Metro w Wieluniu pod kierunkiem Zofii Szpikowskiej.

Jak co roku podczas Nocy Bibliotek można było zwiedzić na co dzień niedostępne zakamarki biblioteki oraz obejrzeć tymczasowe wystawy prezentowane w książnicy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx