R e k l a m a

22,3 mln zł. Ruszyła największa inwestycja w historii szpitala w Pajęcznie

R e k l a m a

Szpital w Pajęcznie już niedługo będzie mógł pochwalić się nowym blokiem operacyjnym, oddziałem chirurgii jednego dnia, oddziałem chorób wewnętrznych czy Izbą Przyjęć. We wtorek, 4 października, ruszyła budowa nowego skrzydła szpitalnego. To największa w historii placówki inwestycja o wartości 22,3 mln zł.

Zapowiadana budowa nowego skrzydła szpitala w Pajęcznie właśnie się rozpoczyna. We wtorek, 4 października, na wydzielonym terenie szpitala pojawiła się ekipa budowlana z ciężkim sprzętem. Budowa skrzydła bezpośrednio przylegającego do południowo-zachodniej ściany obecnego budynku (od strony sklepu Biedronka) będzie krokiem milowym w rozwoju placówki. Dzięki tej inwestycji uda się poszerzyć możliwości szpitala o nowe zabiegi i świadczenia oraz zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Planowaliśmy budowę nowego skrzydła od początku z myślą o mieszkańcach. Dokładnie przeanalizowaliśmy tzw. mapy potrzeb zdrowotnych, które potwierdziły to, o czym od dawna byliśmy przekonani. Mieszkańcy potrzebują szpitala oferującego m.in.: nowoczesną, małoinwazyjną chirurgię i ortopedię w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Nowe skrzydło znacząco podniesie możliwości diagnostyczno-lecznicze naszej placówki, wprowadzając ją na zupełnie inny poziom – mówi dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk, dyrektor SP ZOZ Pajęczno.

Pomoże w tym nowoczesna, kompleksowo wyposażona sala operacyjna, która będzie służyć także pacjentom oddziału chirurgii jednego dnia. Będą tam wykonywane proste, małoinwazyjne operacje chirurgiczne i ortopedyczne, takie jak zespół cieśń nadgarstka, artroskopia stawu kolanowego czy operacje żylaków kończyn dolnych. Nowoczesne techniki operacyjne pozwolą zminimalizować liczbę powikłań, zwiększą bezpieczeństwo zabiegów oraz wpłyną na szybki i bezbolesny powrót do zdrowia pacjentów. Dodatkowo sprawnie działający Dział Fizjoterapii zapewni pacjentom kompleksową opiekę w jednym miejscu.

Kompleksowa opieka w nowoczesnych warunkach

W nowym skrzydle, na 1. piętrze znajdzie się również przeniesiony z obecnego budynku Oddział Chorób Wewnętrznych. Oddział będzie wyposażony m.in.: w izolatkę, salę intensywnego nadzoru dla najciężej chorych pacjentów czy gabinet diagnostyczny. Na parterze utworzona zostanie Izba Przyjęć.

Budowa nowego skrzydła ma potrwać nieco ponad rok. Jej rozpoczęcie nie byłoby jednak możliwe bez uzyskania pozytywnej opinii w systemie IOWISZ. To system, który umożliwia wydawanie opinii o celowości inwestycji, takich jak ta w Pajęcznie. Specjaliści z Ministerstwa Zdrowia, NFZ oraz Urzędu Wojewódzkiego oceniają dziesiątki kryteriów, wybierając najlepiej uzasadnione i przygotowane projekty. Dzięki pozytywnej opinii udało się pozyskać ponad 5,5 mln zł. dofinansowania na budowę z rezerw budżetu państwa.

– Przygotowanie dobrego projektu było dla nas priorytetem. Ogromną satysfakcję daje nam fakt, że nagrodzony wysoką oceną wniosek przygotowaliśmy samodzielnie, bez korzystania z usług specjalistycznych firm, zajmujących się opracowywaniem tego typu dokumentacji – mówi dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk, dyrektor SP ZOZ Pajęczno.

Nowa część szpitala da szanse na zmiany w „starym” budynku. Zwolnioną przestrzeń SP ZOZ chce zagospodarować na opiekę długoterminową osób starszych. Zgodnie z analizami potrzeb zdrowotnych, pozostałe po wyremontowanym w 2021 r. Oddziale Chorób Wewnętrznych pomieszczenia zostaną przekształcone w Oddział Opieki Paliatywnej. Trafią tam najstarsi pacjenci z powiatu pajęczańskiego, często obarczeni nowotworami i wymagający stałego nadzoru oraz terapii.

– Ochrona zdrowia to bardzo ważny obszar dla naszych mieszkańców. Dlatego cieszy mnie, że rozpoczynająca się inwestycja to kolejny, konsekwentnie realizowany krok w stronę zapewnienia mieszkańcom jak najlepszej opieki i bezpieczeństwa zdrowotnego – mówi Zbigniew Gajęcki, starosta pajęczański i dodaje – Głosy mieszkańców zauważających pozytywne zmiany i rozwój szpitala to najlepsza motywacja do dalszych działań.

Szpital w trosce o seniorów

To nie jedyna inwestycja w opiekę nad pajęczańskimi seniorami SP ZOZ Pajęczno. Pod koniec roku planowane jest ukończenie remontu pomieszczeń na pierwszym piętrze szpitala o wartości ponad 700 tys. zł, który z własnych środków sfinansuje SP ZOZ w Pajęcznie. W przyszłym roku rozpocznie się drugi etap przebudowy pierwszego pietra, którego efektem będzie stworzenie zupełnie nowych gabinetów, takich jak gabinet masażu, pola magnetycznego, laseroterapii, krioterapii, hydroterapii, sali pobytu dziennego czy gabinetu rehabilitacji dla dzieci w Ramach Działu Fizjoterapii i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx