R e k l a m a

Wieluń: Będzie przebudowa ul. Jagiełły. Przyznano 12 mln złotych dofinansowania

R e k l a m a

Powiat wieluński dostał 12 milionów złotych dofinansowania na przebudowę ulicy Jagiełły w Wieluniu, prowadzącej do strefy przemysłowej w rejonie dawnej cukrowni. Środki trafią do powiatu w ramach programu ukierunkowanego na rozwój obszarów przemysłowych.

Piąta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, tym razem ukierunkowana na rozwój stref ekonomicznych, cieszyła się dużym zainteresowaniem samorządowców. Spośród złożonych w całym kraju wniosków, 52 inwestycje otrzymają bezzwrotne dofinansowanie. Jedną z nich jest przebudowa ulicy Jagiełły w Wieluniu. Droga ta – leżąca na uboczu i być może nie wszystkim znana – prowadzi od ulicy Sieradzkiej w pobliżu zajazdu Boryna w kierunku strefy przemysłowej w rejonie dawnej cukrowni oraz ul. Fabrycznej. W ramach planowanej inwestycji ul. Jagiełły zostanie kompleksowo przebudowana i zmodernizowana.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do gmin, powiatów i województw z budżetu państwa trafi łącznie blisko 5 mld zł. To pieniądze, które samorządy przeznaczą na rozwój stref przemysłowych. To szczególnie ważne, by przyciągnąć nowe inwestycje w regionie, rozwinąć eksport i stworzyć nowe miejsca pracy – czytamy w komunikacie kancelarii premiera. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego samorządu wynosi 2 proc.

Dofinansowanie dla Starostwa Powiatowego w Wieluniu w kwocie 12 milionów złotych jest jednym z czterech przyznanych samorządom w województwie łódzkim. W naszym województwie dofinansowanie przyznano też gminie Koluszki (prawie 51 mln złotych) gminie Rawa Mazowiecka (ponad 16 mln złotych) oraz gminie Wartkowice (ponad 29 mln złotych).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx