R e k l a m a

Oszukali mieszkankę Wielunia metodą „na policjanta”. Prawdziwa policja ostrzega

R e k l a m a

Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji policji, cały czas są aktywni. Ofiarą przestępców padła 83-letnia mieszkanka Wielunia, która straciła znaczną kwotę pieniędzy.

W poniedziałek, 17 października 2022 roku, do 83-letniej mieszkanki Wielunia zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. Prosiła o pomoc finansową, bo rzekomo spowodowała wypadek. Następnie podczas rozmowy telefon przejęła inna kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Poinformowała ona seniorkę, że potrzebne są pieniądze, aby córka nie poniosła odpowiedzialności za to zdarzenie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

83-latka przekazała oszustce, ile pieniędzy posiada w domu. Chwilę później pod domem seniorki zjawił się mężczyzna, który odebrał od niej znaczną kwotę pieniędzy. Kobieta dopiero po kilku godzinach potwierdziła te informacje z najbliższymi i wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

– Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za policjantów bądź  członków rodziny lub proszą o przekazanie danych osobowych, bankowych lub pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje – przypomina asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie znane nam numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji lub dzwonić na numer alarmowy 112.

– Apelujemy, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Fjudv
1 rok temu

Wysokie kary dla złodzieji i bandytów,

Vnjj
1 rok temu

Złodziejom nie chce sie robić , a żeby tak ….za krzywdy ludzi

Henryk Markoni
1 rok temu

Już wspominałem. Odwiedźcie babcię, dzwońcie do niej, żeby znała wasz głos. I ostrzeżcie, że takie rzeczy się zdarzają. Ja mojej babci mówiłem kilka razy, że jak ktoś powołując się na mnie, albo ja, zadzwoni po pieniądze, to oszust.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx