R e k l a m a

Lekarz Wiesław Dworniak gościem spotkania w bibliotece. Opowiedział o swoich pasjach

R e k l a m a

Wiesław Dworniak, znany w Wieluniu lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog był gościem 28. spotkania z cyklu „Ludzie i ich pasje”. Wydarzenie zorganizowano w czytelni wieluńskiej biblioteki miejskiej.

Pasją bohatera spotkania od kilkunastu lat stała się genealogia i dzieje młynarstwa. Od 2020 r. ukazały się już trzy publikacje, które są owocem zainteresowań autora. Są to: „Młynarze powiatu wieluńskiego od końca XVIII wieku do I wojny światowej w dokumentach metrykalnych”, „Młynarze w gminie Lututów oraz na rzece Oleśnicy od końca XVIII wieku do I wojny światowej w dokumentach metrykalnych”, „Młynarze dorzecza rzeki Myi w gminach Brzeźno i Wróblew od końca XVIII wieku do I wojny światowej w dokumentach metrykalnych”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Czwartkowe spotkanie w bibliotece poprowadzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, klasy o profilu prawniczo-dziennikarskim. Młodzież pytała popularyzatora dziejów młynarstwa o początki jego zainteresowań, warsztat twórczy, trudności związane z poszukiwaniem materiałów, ale też o różnego rodzaju ciekawostki związane z tematyką książek, które napisał.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Osoby, które zaangażowały się w organizację wydarzenia, to m.in. Renata Tatara – dyrektor II LO w Wieluniu, Daniel Sibiak – nauczyciel, opiekun klasy o profilu prawniczo-dziennikarskim oraz młodzież, która poprowadziła spotkanie: Julia Bakalarczyk, Jakub Lichosik, Kamil Stefaniak, Oliwia Surlej, Maria Szokalska, Adrianna Włodarczyk i Iga Wojciechowska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx