R e k l a m a

Nowy sprzęt o wartości 880 tys. złotych dla Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu

R e k l a m a

Samochód ciężarowy volvo oraz koparko-ładowarka wzbogaciły stan posiadania Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu. Nowy sprzęt ma ucieszyć nie tylko drogowców, których warunki pracy się poprawią, ale także księgowych, bo zakup pojazdów ma pozwolić na oszczędności.

– Jest to dla nas historyczna chwila, w której po raz pierwszy, i mam nadzieję nie ostatni, jako zarząd dróg otrzymujemy samochód ciężarowy oraz koparko-ładowarkę. W tych trudnych czasach następuje ciągły rozwój naszej firmy – wskazywał Bartłomiej Panek, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zakup pojazdów do utrzymania dróg wiązał się z niebagatelnymi kosztami. Nowa koparko-ładowarka kosztowała 460 tys. złotych. Z kolei prawie nowy samochód ciężarowy volvo – auto ma przejechane nieco ponad 4 tys. kilometrów – kosztował 420 tys. złotych. Łącznie na zakup pojazdów trzeba było wydać 880 tys. złotych, z czego 784 tysiące stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W oficjalnym przekazaniu sprzętu wzięły udział władze Starostwa Powiatowego w Wieluniu, poseł Paweł Rychlik oraz kierownik i załoga Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu. Co ważne, dzięki nowo zakupionym pojazdom PZD stanie się bardziej samowystarczalny w kwestii prowadzenia prac na drogach.

– Do tej pory jeśli chodzi o kopanie rowów, ścinanie poboczy, zimowe utrzymanie, bazowaliśmy na firmach zewnętrznych, bo nie mieliśmy koparki ani samochodu ciężarowego – przyznał Bartłomiej Panek, kierownik PZD. Teraz te prace, przynajmniej w części, Powiatowy Zarząd Dróg w Wieluniu będzie mógł wykonywać samodzielnie, co ma pozwolić na oszczędności.

– W tej chwili mamy zamontowaną piaskarkę na naszym aucie, będzie zamontowana też czołowica oraz pług, tak że będziemy mogli sami odśnieżać nasze drogi powiatowe. Oczywiście jednym sprzętem nie odśnieżymy 360 kilometrów dróg, będziemy się nadal posiłkować firmami zewnętrznymi, ale będziemy mogli to robić znacznie szybciej i lepiej – wskazał Bartłomiej Panek.

Warto przy okazji podsumować najważniejsze zakupy dla Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu w trakcie obecnej kadencji samorządu. Są to samochód opel movano kupiony w roku 2019, samochód renault master oraz ciągnik massey ferguson zakupione w 2020 roku oraz piaskarka, którą wpisano na stan w 2021 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx