R e k l a m a

Wieluń: Świadkowie, policjanci i załoga karetki ratowali życie nieprzytomnej kobiety

R e k l a m a

Kobieta kierująca osobowym mercedesem najprawdopodobniej straciła przytomność, po czym uderzyła w zaparkowany pojazd i słup energetyczny. Nieprzytomnej 45-latce pomocy zaczęli udzielać świadkowie zdarzenia, a później reanimację podjęli policjanci i załoga karetki pogotowia.

W czwartek, 27 października 2022 roku, po godzinie 17:00 mundurowi z wieluńskiej „patrolówki” natknęli się na zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Wieluniu. Policjanci zauważyli tam osobowego mercedesa, który uderzył w słup energetyczny. Za kierownicą auta siedziała nieprzytomna kobieta, a obecni na miejscu świadkowie zdarzenia zaczęli udzielać jej pomocy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Brak możliwości nawiązania z kobietą kontaktu zasugerował interweniującym policjantom, że jej życie jest zagrożone. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzili jej funkcje życiowe i wciągnęli ją z auta. Kiedy okazało się, że brak jest wyczuwalnego oddechu, jeden z funkcjonariuszy bez wahania podjął resuscytację. Prowadził ją do czasu przyjazdu wezwanej na miejsce karetki pogotowia – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W związku z prośbą medyków o pomoc w dalszych działaniach ratowniczych, policjant wsiadł do karetki i wspólnie z jej załogą kontynuował ratowanie życia kobiety. 45-latka ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie otrzymała specjalistyczną pomoc medyczną.

Stróże prawa na podstawie relacji świadków zdarzenia wstępnie ustalili, że 45-latka siedząca za kierownicą mercedesa najprawdopodobniej straciła przytomność podczas wykonywania manewru cofania i uderzyła w zaparkowany pojazd oraz słup energetyczny. – Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx