R e k l a m a

Ukraińscy uczniowie z wieluńskich szkół mieli ciekawe zajęcia w Łodzi

R e k l a m a

Ukraińscy uczniowie z wieluńskich szkół podstawowych wzięli udział w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez bibliotekę wojewódzką w Łodzi. Wyjazd do stolicy województwa zorganizowano 6 października br.

Podczas pobytu w Łodzi dzieci poznały bibliotekę wojewódzką i jej zbiory. Pracowały i bawiły się w dwóch grupach wiekowych – od II do IV klasy oraz od V do VI klasy. Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatrzyku Kamishibaj, uczyli się używać pałeczek, tworzyli własne orgiami (serce i łódkę), odczytywali hasła, a następnie pozowali do zdjęć z wirtualną nakładką bookface. Uczestnicy zajęć poznali również postać łódzkiego poety Juliana Tuwima, odwiedzili jego pomniki i zobaczyli dom, w którym mieszkał w dzieciństwie. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką przekąskę i upominki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Projekt „Marszałek dla Ukrainy”, w którym dzieci wzięły udział, jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Inicjatorką przystąpienia do projektu była zastępca burmistrza Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk, a koordynatorkami Iwona Podeszwa – dyrektor MiGBP w Wieluniu i Joanna Gradowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Zadanie było realizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, która wychodząc naprzeciw młodym gościom z Ukrainy, przygotowała wyjątkową ofertę zajęć warsztatowych. W ramach projektu uczniowie mieli zagwarantowany darmowy transport, obiad, słodkie przekąski i co najważniejsze – bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx