R e k l a m a

Akcja „Wszystkich Świętych”. Wieluńska policja czuwa nad bezpieczeństwem

R e k l a m a

Dzień Wszystkich Świętych to czas zwiększonego natężenia ruchu przy cmentarzach, gdzie, jak co roku, porządkujemy i odwiedzamy groby bliskich. Wieluńska policja w tym czasie prowadzi wzmożone działania w rejonie nekropolii i na drogach.

Wielu z nas w ciągu najbliższych dni odwiedzi groby swoich najbliższych. W związku z tym wzrośnie natężenie ruchu, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii. W ramach policyjnych działań „Wszystkich Świętych”, które rozpoczęły się 28 października i potrwają do 2 listopada, wieluńscy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem w rejonach cmentarzy oraz wszystkich podróżujących.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieluńska policja apeluje o zachowanie szczególnej uwagi i stosowania się do kilku praktycznych porad:

  • Wybierając się na cmentarze nie zabieramy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już zdecydujemy się na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, nie trzymamy ich w łatwo dostępnej torebce czy saszetce. Złodzieje szczególnie często wykorzystują tłok.
  • Na terenie cmentarzy kieszonkowcy obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin. Ta chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży. Dlatego też, gdy chociażby na chwilę oddalamy się – zabierajmy ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzamy opiece jednej z tych osób.
  • Policjanci apelują też, by nie pozostawiać w samochodach w widocznych miejscach wartościowych przedmiotów. Może to sprowokować sprawców do dokonania włamania do pojazdów.

Jak informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji, kierowcy powinni liczyć się ze wzmożonymi kontrolami trzeźwości. Warto też zwracać uwagę na znaki drogowe, bo w wielu miejscach mogą pojawić się nowe oznaczenia. Z kolei w przypadku, gdy w rejonie cmentarza ruchem kierować będą policjanci, należy w pierwszej kolejności stosować się do ich poleceń.

– Zwracamy się również do pieszych, aby korzystali z chodników, a w wypadku ich braku z poboczy. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych – przypomina asp. sztab. Katarzyna Grela. I dodaje, że odblaski na odzieży wierzchniej po zmroku to nie tylko obowiązek pieszego w terenie niezabudowanym. – Dbając o własne bezpieczeństwo, szczególnie w porze jesienno-zimowej, nośmy elementy odblaskowe poprawiające nasze bezpieczeństwo po zmroku – zaleca wieluńska policjantka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx