R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali złodziei europalet. Grozi im 5 lat „za kratkami”

R e k l a m a

Trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież europalet z terenu jednej z firm zatrzymali wieluńscy mundurowi. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży oraz jej usiłowania, a jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających.

W nocy 28 października 2022 roku do wieluńskich stróżów prawa wpłynęło zgłoszenie, że na terenie jednej z firm pojawiły się podejrzane osoby. Skierowani na miejsce funkcjonariusze „patrolówki” zauważyli trzech mężczyzn oraz białego dostawczego fiata. Samochód w części ładunkowej był zapełniony europaletami. Na widok mundurowych mężczyźni zaczęli uciekać.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i zatrzymali jednego z nich. Był to 36-letni mieszkaniec Wrocławia. Wpadł na gorącym uczynku kradzieży 60 europalet o wartości 3.000 złotych. Mężczyzna osadzony został w policyjnym areszcie – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Pracujący nad sprawą stróże prawa szybko ustalili personalia obu wspólników 36-latka. Byli to mieszkańcy powiatu wrocławskiego w wieku 26 i 42 lat. Obaj zostali zatrzymani przez wieluńskich kryminalnych 30 października 2022 roku na terenie Wrocławia. Podczas przeszukania mieszkania oraz samochodu 26-latka funkcjonariusze zabezpieczyli też niewielką ilość środków odurzających.

Jak ustalili policjanci po przeanalizowaniu wcześniejszych zgłoszeń i materiału dowodowego, zatrzymana trójka miała też związek z wcześniejszą kradzieżą europalet na terenie tej samej firmy. Wtedy sprawcy ukradli 65 europalet o wartości ponad 3.000 złotych.

Po zatrzymaniu cała trójka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oraz dokonania kradzieży europalet. Dodatkowo 26-latek odpowie za posiadanie środków odurzających.

– Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 36-latka na 3 miesiące, a pozostałych na 2 miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi zdarzeniami – wskazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx