R e k l a m a

Złodzieje latają dronem nad Walichnowami? Czytelnik alarmuje

R e k l a m a

Dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników niepokojącą wiadomość o włamaniach i dronie latającym nad miejscowością Walichnowy. Postanowiliśmy zweryfikować te informacje u wieruszowskich policjantów.

– Witam. Dzisiaj w nocy w miejscowości Walichnowy nad domami latał dron. Możliwe, że złodzieje robili coś w stylu rozpoznania. Już kilka włamań było u nas w ciągu dwóch tygodni. Informacja od kolegi, gdzie jego sąsiada okradli parę dni temu, wyważając drzwi balkonowe – taką wiadomość przesłał nam 31 października br. jeden z Czytelników.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Postanowiliśmy niezwłocznie zweryfikować te doniesienia w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie. Jak się okazało, mundurowi nie odnotowali zdarzeń opisanych przez naszego Czytelnika.

– Od 16.10.2022r do 31.10.2022r nie odnotowaliśmy zgłoszeń przestępstw dotyczących włamań w miejscowości Walichnowy, a także dronów latających nad posesjami – przekazał nam asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodał, stróże prawa proszą, by każdorazowo zgłaszać wszelkie niepokojące zachowania osób, które wzbudzają w nas niepokój.

– Jeśli zauważymy drona w rejonie posesji naszej czy też sąsiada, prosimy o niezwłoczne poinformowanie służb dzwoniąc na numer alarmowy 112 – zaleca asp. Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Droniarz
1 rok temu

Widziano wtedy drona ? Jakie AGL? Odległość od posesji ? W Polsce przepisy są w miarę zrozumiałe. Przede wszystkim rejestracja na ULC. Check-in na aplikacji. Zakaz lotów nad zgromadzeniem na podstawowej licencji. 120 m AGL jako maksymalny pułap. Dodatkowo mogę polecieć nad posesją, jeżeli misja z punktu A do punktu B przebiega przez kogoś dom lub inną nieruchomość. Najważniejsze dla mieszkańców to aby nie zwariować. Nie wszyscy używają bezzałogowych statków powietrznych aby podglądać sąsiadów.

Mały latacz
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Droniarz

Też latam nad Wieluniem a żadnych kradzieży nie planuję.

Mieszkaniec Walichnow
1 rok temu

Miedzy 16 a 31 pazdziernika 2022 nie bylo zgloszonego wlamania w walichnowach ale juz 12 pazdziernika 2022 napewno bylo.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx