R e k l a m a

Złodzieje latają dronem nad Walichnowami? Czytelnik alarmuje

R e k l a m a

Dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników niepokojącą wiadomość o włamaniach i dronie latającym nad miejscowością Walichnowy. Postanowiliśmy zweryfikować te informacje u wieruszowskich policjantów.

– Witam. Dzisiaj w nocy w miejscowości Walichnowy nad domami latał dron. Możliwe, że złodzieje robili coś w stylu rozpoznania. Już kilka włamań było u nas w ciągu dwóch tygodni. Informacja od kolegi, gdzie jego sąsiada okradli parę dni temu, wyważając drzwi balkonowe – taką wiadomość przesłał nam 31 października br. jeden z Czytelników.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Postanowiliśmy niezwłocznie zweryfikować te doniesienia w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie. Jak się okazało, mundurowi nie odnotowali zdarzeń opisanych przez naszego Czytelnika.

– Od 16.10.2022r do 31.10.2022r nie odnotowaliśmy zgłoszeń przestępstw dotyczących włamań w miejscowości Walichnowy, a także dronów latających nad posesjami – przekazał nam asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodał, stróże prawa proszą, by każdorazowo zgłaszać wszelkie niepokojące zachowania osób, które wzbudzają w nas niepokój.

– Jeśli zauważymy drona w rejonie posesji naszej czy też sąsiada, prosimy o niezwłoczne poinformowanie służb dzwoniąc na numer alarmowy 112 – zaleca asp. Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Droniarz
10 miesięcy temu

Widziano wtedy drona ? Jakie AGL? Odległość od posesji ? W Polsce przepisy są w miarę zrozumiałe. Przede wszystkim rejestracja na ULC. Check-in na aplikacji. Zakaz lotów nad zgromadzeniem na podstawowej licencji. 120 m AGL jako maksymalny pułap. Dodatkowo mogę polecieć nad posesją, jeżeli misja z punktu A do punktu B przebiega przez kogoś dom lub inną nieruchomość. Najważniejsze dla mieszkańców to aby nie zwariować. Nie wszyscy używają bezzałogowych statków powietrznych aby podglądać sąsiadów.

Mały latacz
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Droniarz

Też latam nad Wieluniem a żadnych kradzieży nie planuję.

Mieszkaniec Walichnow
10 miesięcy temu

Miedzy 16 a 31 pazdziernika 2022 nie bylo zgloszonego wlamania w walichnowach ale juz 12 pazdziernika 2022 napewno bylo.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
7obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx