R e k l a m a

Oszuści grasują w powiecie wieluńskim? Rzekome dotacje na piece i fotowoltaikę

R e k l a m a

Dostaliśmy wiadomość od Czytelnika, który zaalarmował nas, że w Skomlinie prawdopodobnie grasował oszust. Mężczyzna proponował mieszkańcom dotacje na piece i panele fotowoltaiczne. Wieluńska policja potwierdza, że otrzymała zgłoszenie w tej sprawie.

Na początek przytoczymy wypowiedź naszego Czytelnika. Zaniepokojony mieszkaniec odezwał się do nas we wtorek, 1 listopada 2022 r.:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

„Uwaga oszuści! Dziś (1 listopada) w Skomlinie w godzinach popołudniowych miały miejsce dziwne odwiedziny mieszkańców okolic ulicy Różanej, Jaśminowej i Wieluńskiej przez rzekomego przedstawiciela handlowego ws. dotacji na piece i solary. Żadna normalna firma nie działa w takie dni! Te wizyty nie przypominały celów marketingowych, tylko poszukiwanie potencjalnych gospodarstw do kradzieży / innych oszustw! Miejmy oczy szeroko otwarte na gospodarstwa nasze i naszych sąsiadów!” – napisał nasz Czytelnik. Jak dodał mieszkaniec Skomlina, rzekomy handlowiec był brunetem w wieku około 20 – 25 lat.

Policjanci zostali powiadomieni o sprawie

Potwierdziliśmy w rozmowie z asp. sztab. Katarzyną Grelą z wieluńskiej policji, że sprawa nietypowych odwiedzin u mieszkańców Skomlina została zgłoszona stróżom prawa. Funkcjonariusze regularnie zresztą ostrzegają mieszkańców przed różnego rodzaju domokrążcami, oszustami i złodziejami.

– Co jakiś czas otrzymujemy sygnały, że takie osoby pukają do mieszkań i domów. Oszuści czasem podają się za pracowników różnego rodzaju instytucji, bądź też oferują do sprzedaży atrakcyjny towar – przyznaje asp. sztab. Katarzyna Grela. I potwierdza, że 1 listopada br. mundurowi otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Skomlina, że do jego domu przyszedł młody mężczyzna oferujący mu dotację na piec.

– Zgłaszający w tym przypadku zachował ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. O zaistniałym zdarzeniu poinformował mundurowych. W tym przypadku na szczęście nie doszło do popełnienia żadnego przestępstwa – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu wieluńskiego, aby nie wpuszczać do domów osób nieznajomych. – Pamiętajmy, że złodzieje bądź oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby dostać się do naszego domu. Zazwyczaj jeśli wpuścimy ich do środka, skutecznie odwracają uwagę domownika i wtedy dokonują kradzieży – ostrzega asp. sztab. Katarzyna Grela. I apeluje: – Jeśli mamy podejrzenie, że odwiedzający nas nieznajomy może mieć złe zamiary, zadzwońmy na numer alarmowy 112. Należy zrobić to jak najszybciej, wtedy skierowani na miejsce mundurowi mogą sprawdzić taką osobę. Policja weryfikuje każde takie zgłoszenie – zapewnia Grela.

Wieluńska policja radzi

Wieluńscy mundurowi podzielili się też z nami kilkoma radami, jak nie paść ofiarą przestępców:

  • Nie należy wpuszczać do domu nieznanej nam osoby.
  • Pamiętajmy, aby drzwi do mieszkań, domów były zawsze zamykane na klucz.
  • Jeżeli obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinno żądać się pokazania stosownej legitymacji. Także telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.
  • Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu – korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.
  • Nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia, po bardzo atrakcyjnych cenach.
  • Nie pozwól, aby obca osoba swobodnie poruszała się po twoim mieszkaniu.
  • Jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i wpuściliśmy nieznajomego do domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx