R e k l a m a

Podsumowanie Wszystkich Świętych. Był m.in. pościg za nietrzeźwym kierowcą

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa podsumowali działania związane z obchodami dnia Wszystkich Świętych. Tegoroczna akcja trwała od 28 października do 2 listopada. Mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego po pościgu.

Przez te kilka dni wiele osób odwiedzało groby swoich bliskich, w związku z czym w pobliżu cmentarzy notowano największe natężenie ruchu. Jak co roku, prowadzone przez policjantów działania miały na celu zapewnienie płynności ruchu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Od 28 października do 2 listopada na drogach powiatu wieluńskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano natomiast osiem niegroźnych kolizji. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieluńscy policjanci przeprowadzili w czasie akcji 306 kontroli drogowych, nałożyli 123 mandaty karne, zastosowali 43 pouczenia oraz skierowali 6 wniosków o ukaranie do sądu. Podczas licznych kontroli drogowych sprawdzono trzeźwość 287 kierujących. Stróże prawa wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich został zatrzymany dzięki zgłoszeniu przypadkowych świadków. Do zdarzenia doszło 1 listopada 2022 roku około godziny 1:45. Wówczas dawaj młodzi mężczyźni jadąc ulicami Wielunia zwrócili uwagę na nissana, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że może on być pod wpływem alkoholu, postanowili za nim pojechać. Młodzi ludzie jechali za nissanem ulicami Wielunia i Dąbrowy. O swoich podejrzeniach powiadomili również policjantów. Ostatecznie auto zatrzymało się przy jednej z posesji w Dąbrowie.

– Policjanci ustalili, że kierowcą nissana był 26-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci składają serdeczne podziękowania świadkom za obywatelską i godną naśladowania postawę – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł w ręce funkcjonariuszy po pościgu. Do zdarzenia doszło 2 listopada 2022 roku około godziny 11:45. Mundurowi z komisariatu w Białej przejeżdżając przez miejscowość Wróblew zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena, który miał problemy z utrzymaniem toru jazdy. Stróże prawa podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

– Jadąc za nim oznakowanym radiowozem, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając kierowcy wyraźne znaki do zatrzymania. Kierujący zlekceważył polecenie, przyspieszył i zaczął  uciekał przed radiowozem, jadąc przez miejscowości Wróblew, Zadole. Ostatecznie dojechał do miejscowości Ług, gdzie na polnej drodze porzucił auto i  kontynuował ucieczkę pieszo – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Mundurowi szybko zatrzymali kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 36-latka okazało się, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, ustalono też, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca volkswagena został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego go dożywotniego zakazu.

– Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – wskazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx