R e k l a m a

System SCADA – czym jest oraz kiedy może być przydatny?

R e k l a m a

SCADA jest systemem, który umożliwia monitorowanie różnego rodzaju procesów w zakładach produkcyjnych. Dzięki swojej funkcjonalności sprawdza się świetnie w wielu zastosowaniach. Dowiedz się, czym jest ten system i jakie korzyści niesie za sobą jego wprowadzenie.

Czym jest system SCADA?

SCADA (ang. Supervisory Control and Data Acquisition) to system służący do odbierania oraz przechowywania danych dotyczących procesów produkcyjnych. Informacje mogą być gromadzone z jednej lub z kilku lokalizacji w sposób zdalny. Zebrane w jednym miejscu dane są łatwiejsze do przeanalizowania, a wyciągnięcie konkretnych wniosków zajmuje mniej czasu. Dzięki temu możliwe jest zarówno zarządzanie procesami produkcyjnymi, jak i ich monitorowanie i, przede wszystkim, optymalizacja.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ten nowoczesny system pozwala także na sprawne przesyłanie zgromadzonych danych. Dostęp do nich możliwy jest z dowolnego miejsca, co wpływa pozytywnie na realizację postawionych celów, a także na sprawną digitalizację przedsiębiorstwa. SCADA jest alternatywą dla systemów rozproszonego sterowania DCS.

Zalety wdrożenia systemu SCADA w przedsiębiorstwie

Systemy SCADA wdrażane są w coraz większej liczbie przedsiębiorstw. Najczęściej mają one zastosowanie w branży:

  • spożywczej,
  • energetycznej,
  • motoryzacyjnej,
  • farmaceutycznej.

Systemy te nie tylko umożliwiają gromadzenie danych w czasie rzeczywistym, ale także na bieżąco wychwytują informacje dotyczące ewentualnych nieprawidłowości oraz uszkodzeń. Usprawniają tym samym procesy produkcyjne w przedsiębiorstwach – bez względu na ich rozmiar. Dają wgląd w cały proces produkcji i pozwalają na znalezienie elementów, które negatywnie wpływają na jego wydajność i efektywność. Oprogramowanie SCADA niesie za sobą wiele korzyści i wpływa pozytywnie na optymalizację produkcji.

Stosowanie nowoczesnych systemów do gromadzenia i analizowania danych ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw. Takie funkcje pełni oprogramowanie SCADA, którego wdrożenie ma wiele zalet – m.in. pozwala na skuteczne zoptymalizowanie procesów produkcji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx