R e k l a m a

Dyżurny policji uratował życie nastolatce. Dziewczyna chciała popełnić samobójstwo

R e k l a m a

Sprawne i szybkie działanie oficera dyżurnego policji pozwoliło uniknąć próby samobójczej, której chciała się dopuścić młoda dziewczyna. Policjant przez ponad pół godziny prowadził rozmowę telefoniczną, podczas której ustalił miejsce pobytu nastolatki. Wysłany na miejsce patrol odnalazł 13-latkę, którą przekazano następnie pod opiekę lekarzy. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu kluczborskiego.

Ta interwencja na długo zostanie w pamięci dyżurnego kluczborskiej policji, nadkom. Jacka Sieradzkiego. W miniony piątek, 4 listopada, około godz. 20:00, dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego członka rodziny, że 13-letnia dziewczyna w wiadomościach SMS deklarowała odebranie sobie życia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dziewczyna nie odbierała połączeń od członka rodziny, w związku z czym, to dyżurny po kilku próbach połączył się z nastolatką. Policjant spokojnym i opanowanym głosem prowadził rozmowę, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów – informuje asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji. Jak dodaje, była to bardzo trudna i stresująca rozmowa, jednak dyżurnemu ostatecznie udało zdobyć się zaufanie młodej kobiety i ustalić jej położenie.

– To dzięki zdobytym przez nadkom. J. Sieradzkiego informacjom, policjanci dotarli na czas do nastolatki, jednocześnie zapobiegając tragedii. Dziewczyna trafiła pod opiekę lekarzy – przekazuje asp. sztab. Dawid Gierczyk.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx