R e k l a m a

Uroczyste powitanie nowego samochodu OSP Wieluń [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Wieluńscy strażacy-ochotnicy doczekali się w końcu długo wyczekiwanego nowego samochodu. Oficjalne powitanie auta z napędem 4×4 zorganizowano na placu Legionów w asyście strażaków z ponad 20 innych jednostek OSP.

Podczas oficjalnego powitania wozu nie mogło zabraknąć tradycyjnych rac oraz szampana. Każdy chętny mógł też skosztować grochówki z kuchni polowej oraz ogrzać się herbatą. Na uroczystości, oprócz strażaków i zwykłych mieszkańców, pojawili się też m.in. samorządowcy – władze gminy i powiatu wieluńskiego, a także posłowie Paweł Rychlik i Piotr Polak.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nowym wozem jest renault D16, warte 911 tys. złotych. Auto z napędem 4×4 może pomieścić 3500 litrów wody, ma też na wyposażeniu niezbędny sprzęt strażacki. Zakup pojazdu był możliwy przede wszystkim dzięki dofinansowaniu z MSWiA (400 tys. złotych) oraz jeszcze większemu zaangażowaniu finansowemu wieluńskiego ratusza (490 tys. złotych). Nie można też pominąć faktu, że aż 21 tys. złotych udało się zebrać wśród samych strażaków, mieszkańców oraz sponsorów.

W jednostkach OSP istnieje zwyczaj nadawania imion pojazdom pożarniczym. Nowe auto wieluńskich druhów dostało imię Mieczysław – na cześć najstarszego druha z jednostki. Samochód przyjechał do Wielunia prosto z fabryki w Bielsku-Białej i zastąpi wysłużonego, ponad 40-letniego stara 244.

Warto dodać, że druhowie z OSP Wieluń wspólnie tworzą jedną z najaktywniejszych jednostek OSP w powiecie wieluńskim. Zobaczcie poniżej nasze zdjęcia oraz relację filmową z powitania ich nowego samochodu:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx