R e k l a m a

Powiat wieluński: Prawa jazdy dwóch kierowców zatrzymane za nadmierną prędkość

R e k l a m a

Kierowcy w powiecie wieluńskim wciąż rażąco przekraczają dozwoloną prędkość. Tylko w ostatnich dniach dwóch kierujących straciło z tego powodu prawo jazdy.

Niestety na naszych drogach wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Tylko w ciągu ostatnich dni policjanci z wieluńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej 11 listopada 2022 roku na ul. Warszawskiej w Wieluniu. 48-latek kierujący hondą jechał z prędkością 107 km/h, tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Z kolei drugiego z nieodpowiedzialnych kierowców funkcjonariusze namierzyli 13 listopada 2022 roku w miejscowości Nowy Świat. W miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h  56-latek jechał mitsubishi z prędkością 118 km/h.

– Policjanci obu kierowcom zatrzymali uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Nie obyło się również bez wysokich mandatów karnych. 48-latek ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych oraz dopisano do jego konta 13 punktów karnych. Z kolei na 56-latka nałożono mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

– Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze – wskazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx