R e k l a m a

Dzieje wieluńskiej cukrowni tematem spotkania z pasjonatem historii

R e k l a m a

Dzieje wieluńskiej cukrowni były tematem spotkania, które zorganizowano w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. O nieistniejącym już, ale ważnym dla Wielunia zakładzie, opowiedział pasjonat tej tematyki, Adam Ustyniak.

W czytelni wieluńskiej biblioteki zorganizowano niekonwencjonalną lekcję historii. Prelekcję „Wspomnienie. W 110. rocznicę powstania cukrowni Wieluń” zaprezentował pasjonat historii cukrowni i Niedzielska, Adam Ustyniak.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Prelegent w bardzo interesujący sposób przedstawił dzieje cukrowni. Adam Ustyniak z sentymentem wspominał ludzi, miejsca i wydarzenia. Opowieści towarzyszyła prezentacja archiwalnych zdjęć i dokumentów. W trakcie spotkania fragment osobistych wspomnień prelegenta odczytała Iwona Podeszwa, dyrektor MiGBP w Wieluniu.

W spotkaniu w bibliotece wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Teodora Kubiny w Wieluniu oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Z zaproszenia na spotkanie skorzystały też osoby dorosłe, zainteresowane historią cukrowni „Wieluń”.

Adam Ustyniak, który wystąpił w roli prelegenta, jest członkiem Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, a także pasjonatem historii wieluńskiej cukrowni. Z kolei pomysłodawcą spotkania w bibliotece był Zbigniew Rybczyński, dziennikarz wieluńskiego oddziału „Dziennika Łódzkiego”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx