R e k l a m a

Policja ostrzega przed włamywaczami. Grasują zwłaszcza w gminie Działoszyn

R e k l a m a

Jak informuje policja, w ostatnim czasie włamywacze uaktywnili się na terenie gminy Działoszyn. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca doszło tam do kilku włamań do domów. We wszystkich przypadkach przestępcy dostali się do środka, wyłamując okno lub drzwi tarasowe. Złodzieje byli zainteresowani pieniędzmi i biżuterią.

Od początku listopada pajęczańscy stróże prawa odnotowali kilka włamań do domów na terenie Działoszyna. W każdym przypadku sprawcy włamywali się pod nieobecność właścicieli. Przestępcy dostali się do wnętrza budynków poprzez wyważenie okna lub pokonanie drzwi tarasowych, a ich łupem padły pieniądze i biżuteria. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Należy zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć ten przestępczy proceder. Jeżeli zatem zobaczycie Państwo w okolicy swoich domów, czy mieszkań obce osoby, a ich zachowanie wzbudzi wasz niepokój, bardzo prosimy o informację do dyżurnego pajęczańskiej policji pod numerem telefonu 47 845 72 11 lub na numer alarmowy 112 – apeluje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

– Prewencyjne wylegitymowanie podejrzanego osobnika może skutecznie zniechęcić go do dalszych działań, a w przypadku kradzieży daje w sprawie mocny trop. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół, może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom – wskazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek.

Jak informuje policja, większość tego typu przestępstw przeciwko jest poprzedzona dokładnym rozpoznaniem terenu przez włamywacza, który obserwuje nasze zachowanie z zewnątrz. Warto zatem zwracać uwagę na nieznane osoby pojawiające się w okolicy naszych domów i mieszań.

– Interesujmy się takimi osobami, pytajmy, czego szukają. Starajmy się zapamiętać ich wygląd. Zapamiętajmy rejestracje samochodów, co do których mamy podejrzenia. Zwracajmy uwagę na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, na przykład czy jest w domu, kiedy wraca. Nieuczciwe osoby w ten sposób zbierają informacje i prowadzą rozpoznanie przestępcze – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx