R e k l a m a

Groźny pożar w lesie w gminie Czarnożyły. Na szczęście to tylko ćwiczenia

R e k l a m a

Pożar w lesie w rejonie wodnego zbiornika przeciwpożarowego, udzielenie pomocy poszkodowanym i poszukiwanie zaginionego – to scenariusz ćwiczeń, w których wzięły udział służby ratownicze z naszego regionu. Wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków i służb leśnych zorganizowano na terenie Leśnictwa Czarnożyły.

Scenariusz opracowany przez strażaków zakładał sytuację, w której dochodzi do pożaru na terenie Leśnictwa Czarnożyły, w okolicy wodnego zbiornika przeciwpożarowego. Skierowani na miejsce strażacy z jednostek OSP z gminy Czarnożyły oraz PSP w Wieluniu podjęli działania gaśnicze, udzielając wsparcia pracownikom służb leśnych. Strażacy podczas ćwiczeń musieli zmierzyć się z pożarem oraz z koniecznością zorganizowania zaopatrzenia wodnego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W ramach ćwiczeń udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy odnalezionemu w lesie poszkodowanemu. Wydobyto też inną osobę, uwięzioną pod kłodami drewna i udzielono jej pierwszej pomocy. Trwały też poszukiwania osoby, która zagubiła się na terenie lasu.

– W ćwiczeniach uczestniczyły wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Czarnożyły, jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, Nadleśnictwo Wieluń oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, działania miały na celu doskonalenie współpracy różnych służb ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Podczas ćwiczeń nie zabrakło też wieluńskich policjantów, których zadaniem było zabezpieczenie miejsca pożaru. W ramach usprawnienia działań gaśniczych funkcjonariusze zapewniali drożność dróg dla przybywających na miejsce dodatkowych jednostek gaśniczych. Mundurowi wspólnie ze strażakami prowadzili też działania poszukiwawcze osoby poszkodowanej, która zagubiła się na terenie kompleksu leśnego.

– Mimo, że były to tylko ćwiczenia, to jednak wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza. Dzięki takim wspólnym działaniom wszystkie służby i podmioty powołane do dbania o bezpieczeństwo mieszkańców regionu mają możliwość przećwiczenia zasad wzajemnej współpracy w przypadku wystąpienia zagrożenia – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx