R e k l a m a

Jak Polacy spędzają wolny czas?

R e k l a m a

Choć sposobów na spędzenie wolnego czasu jest bardzo wiele, okazuje się , że większość Polaków jest tradycjonalistami. Należy jednak podkreślić, że w stosunku do preferencji sprzed 20 lat znacznie więcej z nas stawia na aktywny wypoczynek i uprawianie sportów. Co lubimy robić wspólnie z partnerem najczęściej, a czym zajmuje się jedynie odsetek naszych Rodaków w czasie wolnym od pracy i obowiązków?

Najczęściej przeglądamy media społecznościowe

Media społecznościowe zdecydowanie zwyciężają w rankingu sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków. Preferencje co do konkretnego medium zależą w dużej mierze od naszego wieku, niemniej jednak osoby w wieku od kilkunastu do około 60 lat, które nie posiadają żadnego konta w żadnym z mediów to zdecydowana mniejszość.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W mediach społecznościowych codziennie spędzamy naprawdę dużo czasu. Korzystamy z nich podczas dojazdów do pracy i domu (zwłaszcza, jeśli używamy takich środków transportu jak komunikacja miejska czy pociąg), w pracy, na spacerze, w sklepie, przy sprzątaniu, gotowaniu, w kąpieli, a nawet w toalecie.

Na drugim miejscu plasują się seriale

Seriale to zdecydowanie numer dwa wśród zajęć, którym oddajemy się w czasie wolnym. Najczęściej oglądamy jeden odcinek dziennie lub co dwa, trzy dni, choć lubimy również maratony. Nierzadko potrafimy spędzić cały weekend w łóżku lub na kanapie, przerywając sezony tylko na posiłki oraz kontakty intymne, podczas których zresztą wcale nie wyłączamy zwykle telewizora czy laptopa.

Kontakty intymne też wysoko w rankingu

Jeśli już jesteśmy w sypialni, to warto nadmienić, że jako naród wysoko cenimy sobie również seks z partnerem. Tu jednak jesteśmy co do zasady tradycjonalistami. W kontaktach intymnych z drugą osobą wcale nie używamy zbyt często urozmaiceń w postaci erotycznych gadżetów, a jeśli już to dość klasycznych. Taka „zabawka” jak fleshlight masturbator mieści się w granicach naszych przekonań, ale już bardziej wymyślne akcesoria – niekoniecznie.

Tradycyjna telewizja

Mimo łatwego dostępu do Internetu, który powoli wypiera tradycyjną telewizję, ciągle jeszcze lubimy włączyć odbiornik i obejrzeć serwis informacyjny, ale także wieczorny film, nawet jeśli przerywany jest długimi blokami reklam. Popularność telewizji wzrasta w weekendy, a także w okresie świąt, co zauważalne jest zwłaszcza podczas Bożego Narodzenia. Większość z nas nie wyobraża sobie ich bez reklamy popularnego napoju, piosenki o ostatnich świętach wraz z teledyskiem z lat 80 ubiegłego stulecia oraz oczywiście małego chłopca, którego rodzina zostawia na Święta w domu lub wielkim i obcym mu mieście.

Aktywność fizyczna i uprawianie sportów

W porównaniu z naszymi narodowymi preferencjami sprzed 20 czy 30 lat, znacznie więcej z nas dba o swoją kondycję fizyczną. Korzystamy z licznych siłowni, jeździmy na rowerze, biegamy, uprawiamy Nordic Walking, a także chodzimy z krokomierzem.

Warto podkreślić, że trend ten rozpoczął się ponad dekadę temu i trwa nadal, co jest zjawiskiem ze wszech miar pozytywnym. Drugą istotną kwestią jest wiek zwolenników aktywności fizycznej. Nie dotyczy to tylko ludzi młodych, ale również tych dojrzałych, a nawet seniorów.

Czego nie lubimy?

Poloniści, kulturoznawcy, politolodzy, socjolodzy a nawet neurolodzy i geriatrzy ubolewają nad faktem, że jako naród nie czytamy książek. Niewielu z nas wykonuje w wolnym czasie czynności, które rozwijają mózg i sprawiają, że trywializując, jesteśmy mądrzejsi. Nie gramy na instrumentach muzycznych, co wspomaga synchronizację półkul mózgowych, ani nie rozgrywamy partii szachowych rozwijając tym samym zdolności poznawczych i logicznego myślenia oraz planowania.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx