R e k l a m a

Powiat wieluński: Rozbudowa kanalizacji w kilku gminach. Jest unijne dofinansowanie

R e k l a m a

W gminach Biała, Pątnów i Wierzchlas powstaną nowe odcinki kanalizacji, a w gminie Osjaków – przydomowe oczyszczalnie ścieków. To tylko przykłady inwestycji w w gospodarkę wodno-ściekową w naszym regionie, które zostaną zrealizowane przy wsparciu funduszy unijnych.

Łącznie 107 mln zł ze środków unijnych przeznaczył zarząd województwa łódzkiego na rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej w województwie. Pieniądze – w ramach zadania  „Gospodarka wodno-ściekowa” – trafią do 34 samorządów, związków międzygminnych oraz spółek, w których jedynymi udziałowcami są jednostki samorządu terytorialnego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– To bardzo duże wsparcie, które przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców. Inwestowanie w poprawę jakości wody oraz w budowę sieci kanalizacyjnych to jeden z naszych priorytetów – wskazuje Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Warto podkreślić, że jest to pomoc, która nie wymaga od samorządów wkładu własnego. Zwiększyliśmy również limit dofinansowania z 2 mln zł na beneficjenta do 5 mln zł na obszar gminy – dodaje marszałek.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzenia ścieków oraz zakup czy montaż urządzeń kanalizacyjnych lub wodociągowych. W całym województwie do dofinansowania zakwalifikowano 34 projekty, z czego 4 w powiecie wieluńskim:

  • Gmina Biała – Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Biała-Parcela i Biała Rządowa (zakres tłoczni: T6 i T9) oraz przebudowa wraz z budową wodociągu w miejscowości Biała-Parcela – dofinansowanie 3 mln złotych.
  • Gmina Osjaków – Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz poprawa infrastruktury wodno – kanalizacyjnej na terenie gminy Osjaków – dofinansowanie 3 mln złotych
  • Gmina Pątnów – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami dla wsi Grębień, Józefów i Popowice – etap I oraz rozbudowa sieci wodociągowej Dzietrzniki – Kusik – dofinansowanie 3,24 mln złotych
  • Gmina Wierzchlas – Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Wierzchlas oraz zakup wyposażenia – dofinansowanie 2,98 mln złotych
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx