R e k l a m a

Powstała aplikacja mobilna do składania wniosków o „500 plus”

R e k l a m a

mZUS – tak nazywa się aplikacja mobilna, za pośrednictwem której można uzyskać szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny. Chodzi tu m.in. o „500 plus” oraz „Dobry start.

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. – Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia.

Jak podkreśla ubezpieczyciel, dzięki aplikacji wnioski można składać także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

Aktualnie aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które chcą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. Póki co klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie „Dobry start 300+” i o świadczenie wychowawcze „500 plus”. W dalszej perspektywie aplikacja ma zostać zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin – wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków (DZ).

Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że nie będzie można skorzystać z aplikacji bez posiadania profilu PUE.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx