R e k l a m a

Żołnierz w wieluńskim przedszkolu. Nie zabrakło musztry wojskowej

R e k l a m a

Niezwykłe spotkanie zorganizowano w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu. Dzieci z grup 6-latków oraz 6,5-latków odwiedził żołnierz – plut. pchor. Hubert Kołaczek z Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Podchorąży w bardzo ciekawy sposób opowiedział podopiecznym placówki, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla ojczyzny. Dzieci dowiedziały się też, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Gość spotkania zaprezentował także różne elementy umundurowania żołnierskiego. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo, w odniesieniu do pytań dzieci o broń, a także zaznaczył, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i ruch. Warto bowiem pamiętać, że żołnierze zdają egzaminy sprawnościowe, a także muszą codziennie rano biegać, ćwiczyć. Przedszkolaki miały okazję również porozmawiać o pojazdach niezbędnych na poligonie. Na koniec odbyła się musztra wojskowa.

– Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa, a wielu chłopców zadeklarowało, że w przyszłości też będą żołnierzami. Wizyta żołnierza była bardzo interesująca i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków – podkreśla Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
coondel-bury
1 rok temu

Prawie jak Arnold Schwarzenegger w pamiętnym filmie. Tylko służba mundurowa trochę inna

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  coondel-bury

Shut up!!! 🙂

Sadi
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Ty go do Arnolda porównujesz? Ej ty piracie krecie

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Ja? To użytkownik coondel-bury. Mnie się to akurat z moim przedszkolem skojarzyło, gdzie nas żołnierze odwiedzali. Jeden nawet super fajnie na pianinie grał.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx