R e k l a m a

Youtuber porównał Wieluń z miastem Rtiszczewo w Rosji

R e k l a m a

Youtuber Dymitr Cieszko porównał Wieluń z rosyjskim ponad 40-tysięcznym miastem Rtiszczewo. Wszystko odbyło się podczas trwającej półtorej godziny transmisji na żywo w serwisie YouTube.

Dosyć popularne stają się w Internecie filmiki, w których youtuberzy porównują ze sobą miejscowości położone w różnych krajach. Żeby tego dokonać, nie muszą wcale osobiście odwiedzać tych miejsc, wystarczy wirtualny „spacer” za pomocą Google StreetView. W taki właśnie sposób porównuje ze sobą polskie i rosyjskie miasta youtuber Dymitr Cieszko.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Youtuber podczas swojego filmu „odwiedził” m.in. osiedla domków jednorodzinnych na przedmieściach Wielunia, „osiedle poniemieckie” oraz centrum miasta. W trakcie transmisji dzielił się swoimi spostrzeżeniami, a także ciekawostkami związanymi z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Nie zabrakło też oczywiście wirtualnego „spaceru” po rosyjskim Rtiszczewie, które pod względem wyglądu oraz komfortu życia mieszkańców zupełnie nie przypomina podobnej wielkości miast w Polsce.

Dymitr Cieszko mówi o sobie, że jest Polakiem z Kresów Wschodnich, konkretnie z miasta Lida na Białorusi. Miejscowość ta przed II wojną światową leżała w granicach administracyjnych Polski. Po wojnie Lida została wcielona do ZSRR, a od 1991 roku znajduje się na terenie Białorusi. Do tej pory w tym białoruskim mieście mieszka wiele osób identyfikujących się jako Polacy.

– Bardzo kocham Polskę i Polaków. Dlatego mam w planach podróż po naszym pięknym kraju – opisuje w Internecie Dymitr Cieszko. Jak dodaje, przez 29 lat mieszkał na Białorusi i nie wiedział o Polsce prawie nic. Obecnie mieszka w Ustce i spełnia się m.in. tworząc filmy, które publikuje w serwisie YouTube.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx