R e k l a m a

Zaginiony 19-latek z Konopnicy odnaleziony! Szczęśliwy finał poszukiwań

R e k l a m a

To była bardzo szeroko zakrojona akcja, która na szczęście zakończyła się sukcesem! Policjanci, strażacy i lokalna społeczność brali udział w poszukiwaniach 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Ostatecznie, po niespełna dobie poszukiwań, udało się odnaleźć zaginionego nastolatka.

O zaginięciu 19-letniego mieszkańca Konopnicy wieluńscy mundurowi zostali powiadomieni w czwartek, 1 grudnia 2022 roku. Zaginięcie nastolatka zgłosiła zaniepokojona rodzina. Stróże prawa ustalili, że tego dnia w godzinach porannych 19-latek wyszedł z domu i od tamtej pory nie wrócił ani nie kontaktował się z rodziną.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Z uwagi na problemy zdrowotne mężczyzny i panującą w nocy niską temperaturę natychmiast rozpoczęto poszukiwania, ogłoszono alarm dla jednostki – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, w akcji poszukiwawczej policjanci byli wspierani przez strażaków zawodowych oraz tych z jednostek OSP powiatu wieluńskiego, jak również przez lokalną społeczność.

W działania zaangażowano też psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, a także psy z grup poszukiwawczo – ratowniczych z Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia i Justynowa. Przy użyciu psów przeszukano pobliskie tereny. W akcji wykorzystano też quady terenowe.

– Najpierw sprawdzono okolicę miejsca zamieszkania zaginionego, następnie rozszerzono teren poszukiwań na inne miejscowości. W trakcie poszukiwań przeczesywano zarośla, pola, przyległe lasy oraz rejon rzeki Warty – informuje Katarzyna Grela.

Po niespełna dobie trwania akcji poszukiwawczej wieluńscy kryminalni odnaleźli zaginionego 19-latka na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Piskornik. Młody mężczyzna był przemoczony i wyziębiony. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i 19-latek trafił pod opiekę służb medycznych.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w trudnych, ale skutecznych poszukiwaniach – podsumowuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx