R e k l a m a

Groźnie wyglądająca kolizja na skrzyżowaniu niedaleko węzła „Wieluń” na S8

R e k l a m a

Do groźnie wyglądającej kolizji kolizji doszło na skrzyżowaniu DK 74 i DW 482 w miejscowości Prusak (skrzyżowanie dawnych DK 8 i DK 14). Do zdarzenia doprowadziła kierująca jeepem, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu.

Do kolizji doszło w piątek, 2 grudnia 2022 roku, o godzinie 17:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 i wojewódzkiej 482, w pobliżu węzła „Wieluń” na S8. To skrzyżowanie w gminie Sokolniki przemierzają m.in. wszyscy jadący z Wielunia w kierunku Wrocławia. Kierowcy jadący w stronę Wielunia muszą tam ustąpić pierwszeństwa, nawet jeśli poruszają się cały czas po DK 74.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca jeepem 53-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego, na skrzyżowaniu tych dróg, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Nissan, którym kierował 62-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, podróżujący wspólnie z 62-letnią pasażerką – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

W wyniku zdarzenia 62-letni kierowca nissana został zabrany do szpitala na obserwację. Jak podaje policja, kierowcy byli trzeźwi. Teraz 53-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji, za co grozi jej wysoka kara grzywny.

– Kolejny raz okazało się, że pośpiech nie jest dobrym doradcą kierowcy. Chęć szybkiego dotarcia do celu powoduje, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przestrzega Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx