R e k l a m a

13 mandatów i 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Akcja wieluńskich policjantów

R e k l a m a

13 nałożonych mandatów i 3 zatrzymane dowody rejestracyjne – to bilans działań kontrolno – prewencyjnych pn. „Prędkość”, które realizowali policjanci z wieluńskiej „drogówki”. Niestety nie zabrakło piratów drogowych.

Akcja została przeprowadzona przez wieluńskich policjantów we wtorek, 6 grudnia 2022 roku. W trakcie działań stróże prawa byli szczególnie wyczuleni na te wykroczenia i przestępstwa drogowe, które są głównymi przyczynami wypadków. – Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry to najpoważniejsze „grzechy” kierowców – wylicza asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas wtorkowej akcji policjanci przeprowadzili 30 kontroli drogowych. W 13 przypadkach kierowców ukarano mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zatrzymano też 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych pojazdów.  

Nie zabrakło też kierowców, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowania na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami. Do jednej z takich sytuacji doszło w miejscowości Nowy Świat w gminie Wieluń. Funkcjonariusze skontrolowali tam prędkość kierującego fiatem. Kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 54 km/h.

– Za kierownicą fiata siedział 48-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, otrzymał również 13 punktów karnych oraz stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Popowice w gminie Pątnów. Tam stróże prawa zauważyli osobowe audi, którego kierowca popełnił kilka wykroczeń. Konkretnie wyprzedzał inne pojazdy w rejonie przejścia dla pieszych i skrzyżowania, a także nie dostosował się do linii podwójnej ciągłej.

– Funkcjonariusze zakończyli jego niebezpieczną jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej. 33-latek za popełnione wkroczenia ukarany został mandatem karnym w wysokości 2700 złotych oraz naliczono na jego konto łącznie 30 punktów karnych – przekazuje Katarzyna Grela.

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, a od 17 września wzrosła ilość nakładanych punktów karnych za popełnione wykroczenia. Do tej pory górną granicą było 10 punktów, teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie liczby 24 punktów skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx