R e k l a m a

Mundurowi gościli w ZS nr 2 w Wieluniu. Zachęcali do wstąpienia w ich szeregi

R e k l a m a

Policjanci z wieluńskiej komendy spotkali się z młodzieżą, by opowiedzieć o swoim zawodzie. Tym razem wspólnie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu gościli w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu. Stróże prawa opowiedzieli też o tym, jak wygląda ich codzienna służba.

Podczas spotkania, które zorganizowano 14 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Stróże prawa opowiadali, na czym polega ich praca, a przede wszystkim – kto może zostać policjantem.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nie zabrakło informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Mundurowi w przystępny sposób omówili zasady naboru do służby w Policji – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy. – Przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśnili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich.

Wieluńscy policjanci opowiedzieli też młodzieży o swojej codziennej służbie. Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in., czym zajmują się mundurowi w poszczególnych pionach.  

Warto dodać, że wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji mogą kontaktować się z Zespołem Kadr i Szkolenia KPP w Wieluniu przy ul. Warszawskiej 22a. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Można się z nimi kontaktować osobiście lub pod numerem telefonu 43 843 72 16.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx