R e k l a m a

Gmina Ostrówek: Znaleźli mężczyznę w zrujnowanym, nieogrzewanym domu

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podejmują działania wobec osób, których życie i zdrowie jest zagrożone z powodu panujących niskich temperatur. Dzielnicowy z komisariatu w Osjakowie wspólnie z służbami pomocy społecznej pomogli 56-letniemu mieszkańcowi gminy Ostrówek, narażonemu na wychłodzenie organizmu.

W ostatnim czasie dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie wspólnie z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrówku pomogli 56-latkowi narażonemu na wychłodzenie organizmu. Mężczyzna mieszkał samotnie i miał trudności z radzeniem sobie w codziennych czynnościach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas jednej z takich wspólnych kontroli znaleziono 56-latka w jego zrujnowanym, nieogrzewanym domu. Mężczyzna był bardzo wychłodzony, w związku z czym natychmiast trafił do szpitala pod opiekę medyków – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W czasie, gdy temperatura spada poniżej zera, wieluńscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, starsze, samotne, mające trudności z radzeniem sobie w codziennych czynnościach. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, a co za tym idzie – na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków.

– Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci podczas codziennej służby kontrolują klatki schodowe, opuszczone budynki, altanki na działkach ogrodowych, czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować chronić się przed zimnem. Podejmując działania na rzecz osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze współpracują w tym zakresie ze  służbami pomocy społecznej – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela.

Policja przypomina, że każdy z nas, mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które podejmą w takiej sprawie odpowiednie działania. – Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy – apeluje policjantka z wieluńskiej komendy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx