R e k l a m a

Amator jazdy na „podwójnym gazie” ujęty przez świadka. Miał ponad 2,2 promila!

R e k l a m a

Ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie miał kierowca skody octavii, który został ujęty przez przypadkowego świadka. Do zdarzenia doszło w gminie Ostrówek w powiecie wieluńskim. Amator jazdy na „podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną, a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy wpłynęło do wieluńskich policjantów w niedzielę, 18 grudnia 2022 roku. Sytuacja miała miejsce na drodze Skrzynno – Dębiec w gminie Ostrówek. Jak ustalili stróże prawa w rozmowie ze świadkiem zdarzenia, mężczyzna kierując swoim autem zwrócił uwagę na jadącą przed nim skodę octavię. Zaniepokoił go styl jazdy kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni. Świadek podejrzewał, że kierowca skody może być pod wpływem alkoholu, wobec czego postanowił pojechać za nim.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W pewnym momencie zgłaszający wyprzedził skodę i doprowadził do jej zatrzymania. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Świadek natychmiast zareagował, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Ponadto o całym zdarzeniu powiadomił policjantów – relacjonuje bieg wydarzeń asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 38-letniego kierowcy skody. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

– Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka o grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela. I dodaje: – Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Bez wątpliwości wzorowa postawa przypadkowego świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx