R e k l a m a

Wieluń: Szedł środkiem ulicy bez kurtki i butów. „Ludzie widzieli, ale nie reagowali”

R e k l a m a

Mężczyzna bez kurtki i butów chodził po ulicy Fabrycznej w Wieluniu. W tym czasie na dworze panował kilkustopniowy mróz. Jak informuje nasz Czytelnik, ludzie mijali nietypowego przechodnia, ale nikt się nim nie zainteresował. Dopiero pracownicy jednej z pobliskich firm pomogli mężczyźnie i wezwali służby ratunkowe.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce na ulicy Fabrycznej w Wieluniu w godzinach porannych w poniedziałek, 19 grudnia 2022 r. Po ulicy chodził mężczyzna ubrany zupełnie niestosownie do panującej pory roku. Był ubrany w sweter, nie miał założonych butów. Tymczasem w poniedziałkowy poranek na dworze panował kilkustopniowy mróz. O zdarzeniu powiadomił nas Czytelnik:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Chodził środkiem ulicy. Koło niego chodzili ludzie, zwalniały samochody i nikt się nim nie zainteresował. Dopiero panowie z jednej z firm się zainteresowali, wezwali policję i karetkę – opisuje zdarzenie Czytelnik INFO Wieluń – Pan był zmarznięty i wychłodzony. I co ważne – był trzeźwy. Możliwe, że ma problemy z pamięcią. Ale słuchajcie ludzie – chodzicie, jeździcie, widzicie i nie reagujecie – ubolewa nasz Czytelnik.

Na ulicy Fabrycznej ostatecznie interweniowali wieluńscy policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Służby dostały informację, że po drodze miał chodzić mężczyzna bez kurtki i butów.

– Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że pracownik pobliskiej firmy zauważył na drodze 54-latka. Widząc, że mężczyzna ma ubranie nieadekwatne do pory roku, udzielił mu schronienia i o całym zdarzeniu powiadomił służby – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Z mężczyzną trudno było nawiązać logiczną rozmowę. Z uwagi na swój stan zdrowia potrzebował natychmiastowej pomocy lekarskiej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala – dodaje przedstawicielka policji.

Mundurowi apelują, by nie być obojętnym wobec osób, które zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy i są narażone na wychłodzenie organizmu. Policja prosi, by pomagać osobom,które mogą znajdować się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu.

– Zwracajmy uwagę zwłaszcza na osoby samotne, które ze względu na swój stan zdrowia mają trudności z byciem samodzielnym, jak również na osoby bezdomne, a także leżące na ławkach w parkach czy na przystankach – apeluje asp. sztab. Katarzyna Grela. I dodaje, że nasze zainteresowanie może uratować komuś życie. Mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx