R e k l a m a

Wieluń: Zła wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. Tej zimy lodowiska nie będzie

R e k l a m a

Nie pojeździmy tej zimy na sztucznym lodowisku w Wieluniu. Jak potwierdziliśmy w ratuszu, lodowiska tym razem nie będzie.

Wielu mieszkańców Wielunia i okolic przyzwyczaiło się już do zimowego aktywnego spędzania czasu na lodowisku. Sztuczny obiekt w ostatnich latach pojawiał się w sezonie zimowym na parkingu przy kompleksie boisk „Orlik” na os. Wyszyńskiego. Co roku przed świętami zastanawialiśmy się, kiedy lodowisko zostanie otwarte. Teraz zastanawiać się nie musimy, bo wiemy już, że ślizgawki tej zimy nie będzie wcale.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Informacja o tym, że uruchomienie lodowiska nie jest planowane, pojawiła się już w uzasadnieniu do uchwały w sprawie stawek dotacji z budżetu miasta dla Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Napisano tam, że „w roku 2023 nie jest planowane uruchomienie lodowiska sztucznego, gdyż jest to obiekt wymagający zużycia bardzo dużej ilości energii elektrycznej. Pozwoli to na uzyskanie znaczących oszczędności”.

Informację o tym, że lodowisko w tym roku nie zostanie uruchomione, potwierdziliśmy już w wieluńskim magistracie. Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji wygeneruje dzięki temu oszczędności w swoim budżecie, bo funkcjonowanie sztucznej ślizgawki co roku wiązało się ze stratą. Tymczasem wielunianom pozostanie korzystanie z innych lodowisk położonych w okolicznych miastach. Ślizgawki funkcjonujące najbliżej Wielunia znajdują się w Wieruszowie i w Sieradzu.

WOSiR tymczasem tak czy inaczej będzie wymagał dotacji od miasta, by pokryć koszty funkcjonowania w 2023 roku, planowane na nieco ponad 5 mln złotych. Dotacja z budżetu miasta ma wynieść niespełna 1,9 mln złotych. Pozostałe niezbędne środki – nieco ponad 3 mln złotych – WOSiR zarobi na swojej statutowej działalności. Mowa tu m.in. o wynajmie obiektów sportowych, a także poborze opłat za handel na targowisku miejskim i za parkowanie w strefie płatnego parkowania.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluński Legionista
1 rok temu

Dzięki okrasa wybory niebawem

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx