R e k l a m a

Kredyty gotówkowe – jak wybrać dobrze

R e k l a m a

Kredyt gotówkowy to jedna z najbardziej popularnych propozycji banków. Oferty kredytu gotówkowego to szeroki wachlarz możliwości, dlatego też warto jest spośród nich wybrać jak najlepiej. Tak by kredyt gotówkowy był realną finansową pomocą, a nie utrapieniem.

Kredyty gotówkowe, które mogą opiewać na dowolne sumy (maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 200 000 zł) mają tę zaletę, że można je przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki temu są one przez konsumentów traktowane jako ratunek finansowy, także dla zmniejszenia skutków różnych zdarzeń losowych (np. awaria auta czy sprzętu AGD) lub też dla pokrycia kosztów leczenia albo podróży. Dziś dostęp do kredytów jest jeszcze łatwiejszy, także ze względu na rozwój bankowości internetowej – można kredyt gotówkowy wziąć online praktycznie z zacisza własnego domu. Jednak zanim zdecydujemy się na ten krok, warto zgłębić temat kredytów gotówkowych, tak by ich spłata nie wpłynęła destrukcyjnie na nasz comiesięczny domowy budżet. O tym, jak to zrobić, w dalszej części tekstu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kredyt gotówkowy – kto może go wziąć

Kredyty gotówkowe są przyznawane przez banki po pewnej weryfikacji potencjonalnego kredytobiorcy. Przede wszystkim musi być on osobą pełnoletnią i mieć odpowiednią do danej sumy kredytu zdolność kredytową. Na jej podstawie bank określa, czy klient będzie w stanie spłacać co miesiąc określoną ratę kredytu. Dla banku liczy się w związku z tym stały comiesięczny dochód. Co ważne, nie musi on dziś pochodzić z umowy o pracę, ale musi być udokumentowany. Na wydanie decyzji kredytowej przez bank ma wpływ również historia kredytobiorcy w BIK. Ważne, by nie mieć tam negatywnej historii, czyli spłacać w terminie wszystkie wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe. To najważniejsze warunki, by otrzymać kredyt gotówkowy. To one wpływają na proces wydania decyzji kredytowej przez bank.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego

Decydując się na kredyty, warto wybrać jak najlepiej. Ważne jest, by wziąć pod uwagę, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu (RRSO), czyli całkowita kwota kredytu plus kredytowe koszty (takie jak: oprocentowanie kredytu gotówkowego, prowizja czy ubezpieczenie). Zasada jest taka, że im niższe RRSO, tym lepiej dla naszej kieszeni. Roczna stopa oprocentowania RRSO to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Liczy się także wysokość raty kredytu, a także czas, przez który kredyt będziemy spłacać. Istotne jest też to, czy decydujemy się na kredyt, który ma oprocentowanie zmienne (może ono podlegać wahaniom i jest uzależnione od sytuacji na rynku) czy stałe (niezależnie od sytuacji rynkowej oprocentowanie nie zmienia się).

Kredyt gotówkowy online – skuteczna pomoc w dobrym wyborze – gdzie porównać kredyty online

Bankowość internetowa nie tylko ułatwia złożenie wniosku o kredyt (wniosek online to dziś bardzo popularna forma ubiegania się o kredyt). Na profesjonalnych stronach internetowych kredytowo.org można skorzystać z rankingu kredytów (porównywarki kredytów) czy też kalkulatora kredytowego. To jest właśnie odpowiedź na pytanie: gdzie porównać kredyty gotówkowe online. Te wszystkie narzędzia – bardzo proste w użyciu – w sposób przejrzysty przedstawią nam opcje kredytowe, które mamy do wyboru. Podejmując więc decyzję o kredycie gotówkowym, będziemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepiej. 

Wybierz najlepszy kredyt bez wychodzenia z domu. Zasięgnij też z zacisza domowego wiedzy w temacie finansów, która pozytywnie wpłynie na twój budżet i zdolność kredytową https://kredytowo.org/jak-zrezygnowac-z-karty-kredytowej/.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx