R e k l a m a

Burmistrz Wielunia rezygnuje z budowy dużej hali przy SP nr 5. Obiekt ma być mniejszy

R e k l a m a

Ponad 27 milionów złotych miała kosztować budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Już wiemy, że tak kosztowny obiekt w tym miejscu nie powstanie. Przetarg na budowę hali został unieważniony, a burmistrz proponuje w zamian wybudowanie w tym miejscu mniejszego i tańszego obiektu.

Fiaskiem zakończyło się kolejne podejście do budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu. W dwóch przetargach na tę inwestycję, zorganizowanych przez magistrat w 2022 roku, najtańsze oferty opiewały na ponad 30 milionów złotych. Tymczasem w budżecie zarezerwowano na ten cel o 3 miliony złotych mniej, bo nieco ponad 27 milionów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oba przetargi zostały unieważnione, a burmistrz zapowiedział na grudniowej sesji rady miejskiej, że nie będzie już kolejnego podejścia do budowy tak drogiej hali w tym miejscu. Obiekt ma zostać zaprojektowany od nowa w taki sposób, by ograniczyć koszty jego budowy. Jak przyznał włodarz, w obliczu trudnej sytuacji budżetowej, związanej m.in. ze spadkiem dochodów z podatku PIT, miasta nie stać na budowę tak kosztownego obiektu sportowego.

Niektórzy radni – m.in. Anna Dziuba-Marzec – wypominali burmistrzowi, że decyzję o budowie mniejszej hali można było podjąć już wcześniej, a dążenie Okrasy do budowy tak dużego obiektu było stratą czasu i pieniędzy.

– Błędem moim było to, że wyraziłem zgodę na sugestię klubów sportowych, żeby tę halę przeprojektować. Wierzyłem, że spadek dochodów budżetowych nie będzie tak duży i że uda nam się tę halę zbudować – przyznał Paweł Okrasa podczas sesji rady miejskiej.

W odpowiedzi na pytania radnych burmistrz wyliczył też, że dotychczasowe koszty poniesione przez miasto na przygotowanie inwestycji wyniosły ponad 160 tys. złotych. W tej kwocie zawierają się koszty opracowania dwóch projektów oraz wprowadzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Teraz cała procedura ma zacząć się od nowa, bo trzeba będzie przygotować nowy projekt hali w oparciu o nowe, bardziej oszczędnościowe założenia. Burmistrz chciałby, żeby koszt budowy nowej hali zamknął się w kwocie około 15 milionów złotych. Oznacza to, że obiekt będzie znacznie skromniejszy, niż pierwotnie planowano. A także – co być może nawet ważniejsze – że na jego powstanie poczekamy jeszcze co najmniej kilka lat.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

Koszt wybudowania hali w roku 2017, którym została zaprojektowana, to 7 mln złotych (w tym 3 mln dofinansowania).
Jeżeli hala zostałaby wybudowana tak jak była planowana Gmina by zaoszczędziała a powstał by w Powiecie przepiękny obiekt sportowy.
Ale, jak zwykle u nas zaczęły się przepychanki Radnych z Burmistrzem.
Ile to już pieniędzy zostało wydanych na aktualizacje i zmiany w projekcie tej hali oraz podłączenia mediów…
Szkoda słów i przestańcie Państwo Radni i Burmistrzu mydlić oczy mieszkańcom.

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mieszkaniec

150K

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mieszkaniec

Dla Pana Burmistrza to tylko piniondze na fajki, więc może sobie pozwolić.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx