R e k l a m a

61-latek wielokrotnie okradał sklep spożywczy. Zatrzymali go policjanci ze Złoczewa

R e k l a m a

Złoczewscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 61-letniego mężczyznę, który od sierpnia 2022 roku wielokrotnie okradał jeden ze sklepów spożywczych w gminie Brzeźnio. Złodziej kradł alkohol i papierosy. Usłyszał już 80 zarzutów kradzieży zuchwałej. Za działanie w warunkach recydywy sprawcy grozi nawet do 12 lat więzienia.

Zgłoszenie o kradzieży alkoholu i papierosów w jednym ze sklepów spożywczych w gminie Brzeźnio wpłynęło do złoczewskich policjantów 22 grudnia 2022 r. Skierowani na miejsce stróże prawa zobaczyli wychodzącego ze sklepu mężczyznę, który był dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kradzieży na szkodę właścicielki sklepu. Był to 61-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci znaleźli przy nim skradziony alkohol i papierosy. Złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji. Jak dodaje, kolejne ustalenia złoczewskich śledczych wykazały, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej przewinień.

– Jak się okazało, od sierpnia 2022 roku 61-latek wielokrotnie wchodził do sklepu i lekceważąc personel, podchodził do regałów, skąd brał alkohol i papierosy. Nie płacąc za towar, wychodził ze sklepu. Kradzieże te zarejestrowały kamery monitoringu. Łączną wartość strat pokrzywdzona oszacowała na około 1500 złotych – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Czynności prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratury pozwoliły na postawienie 61-latkowi 80 zarzutów kradzieży zuchwałej. W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. Sąd, przychylając się do wniosku prokuratury, zastosował wobec 61-latka dwumiesięczny tymczasowy areszt.

– Za kradzież zuchwałą grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że podejrzany działał w warunkach recydywy za dokonane przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia – przekazuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx