R e k l a m a

Ukraińcy wciąż walczą, a samorząd województwa łódzkiego nadal ich wspiera

R e k l a m a

Środki higieniczne, śpiwory, karimaty, agregaty prądotwórcze, latarki i apteczki wojskowe, odzież termoaktywna, bluzy, getry, skarpety, artykuły pierwszej potrzeby, czyli wszystko, co może przydać się Ukraińcom na froncie. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wysłał na Ukrainę kolejne transporty z pomocą.

– Samorząd województwa łódzkiego organizuje i wysyła pomoc za wschodnią granicę od pierwszych dni wojny. Robimy to nadal, bo nadal ktoś tej pomocy potrzebuje. Dziś (30 grudnia) wyprawiliśmy w drogę kolejny transport do zaprzyjaźnionych obwodów w Ukrainie – podkreśla Aleksandra Stańczyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kilkanaście dni temu goście z Ukrainy odwiedzili Łódź przy okazji Europejskiego Forum Gospodarczego. Wśród nich był Andrii Kavunets, wiceprzewodniczący Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej, który dziękował marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi za dotychczasowe wsparcie. – Wojna, która dziś trwa w Ukrainie, nie jest wojną o niepodległość Ukrainy, ale o niepodległość całej Europy. Dlatego ta współpraca jest dla nas bardzo ważna – zaznaczył Kavunets.

Gość z Winnicy otrzymał także zapewnienie o kolejnej transzy darów, przygotowywanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Rzeczony transport z pomocą wyruszył w drogę 30 grudnia 2022 r. W obwodzie winnickim przebywa wielu uchodźców z innych rejonów Ukrainy i, jak podkreślał Andrii Kaveunets, ta pomoc trafia m.in. do nich.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx