R e k l a m a

Problem z tanim węglem w gminie Wieluń. Przyszło o kilkaset ton mniej, niż zamówiono

R e k l a m a

Gmina Wieluń przystąpiła do rządowego programu dystrybucji węgla na preferencyjnych warunkach. Niestety póki co nie wszyscy chętni mieszkańcy otrzymali opał, bo Polska Grupa Górnicza dostarczyła go mniej, niż określono w zamówieniu.

Temat dystrybucji węgla został podniesiony 29 grudnia 2022 r. na sesji Rady Miejskiej w Wieluniu. Burmistrz Paweł Okrasa przyznał, że problem jest dosyć duży, ponieważ zdecydowana większość mieszkańców, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie, zgłosiła chęć zakupu „ekogroszku”, którego z kolei gmina otrzymała najmniej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Urząd miejski zamówił do końca roku 1000 ton „ekogroszku” i 200 ton węgla „kostka/orzech”. Niestety nie całe zamówienie zostało zrealizowane.

– Otrzymaliśmy „ekogroszku” 86 albo 85 ton. Otrzymaliśmy jeszcze „groszek I gat.” 324 tony, „groszek II gat.” 324 tony i sto kilkadziesiąt ton „kostki/orzecha”. Czyli łącznie otrzymaliśmy 864 tony tego opału, mimo że nasze zamówienie opiewało na 1200 ton, plus kolejne 1000 ton było zamówione przez nas z dostawą od stycznia – wyliczał podczas sesji burmistrz Okrasa.

Jak dodał burmistrz, na ten moment nie ma żadnych informacji ze strony Polskiej Grupy Górniczej, kiedy będzie można jechać po noworoczną „turę” opału.

– Problem specyfikacji związanej z opałem mają wszystkie gminy. Żadna z gmin, która złożyła zamówienie na „ekogroszek” w jakiejś tam ilości, nie otrzymała tej ilości, którą zamówiła, no i wielu mieszkańców dalej czeka, też się denerwuje, bo wpłacili pieniądze i liczyli że to będzie – przyznał Paweł Okrasa.

Burmistrz przyznał, że na ten moment nie wiadomo, ile opału otrzyma gmina Wieluń w nowym roku, ale zainteresowani mieszkańcy będą na bieżąco informowani, gdy węgiel będzie już dostępny.

Przypomnijmy, że w ramach rządowego programu mieszkańcy każdego uprawnionego gospodarstwa domowego mieli mieć możliwość nabycia po preferencyjnej cenie 1,5 tony opału do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony opału po 1 stycznia 2023 r., nie później niż do 30 kwietnia 2023 r.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx