R e k l a m a

Policyjny pościg za pijanym kierowcą z gminy Czastary. Miał sądowy zakaz

R e k l a m a

Policjanci musieli podjąć pościg, żeby zatrzymać 32-latka, który wsiadł za kierownicę audi pomimo sądowego zakazu. Jak się okazało, to nie był jedyny powód ucieczki przed funkcjonariuszami. Mieszkaniec gminy Czastary był też pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 stycznia 2022 roku. Stróże prawa patrolujący miejscowość Stary Ochędzyn w gminie Sokolniki o godzinie 17:40 zauważyli kierowcę audi a4, który popełnił wykroczenie drogowe. Dodatkowo kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a także przewoził pasażerów bez zapiętych pasów. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

– W związku z popełnionymi wykroczeniami, policjanci po włączeniu sygnałów uprzywilejowania dali wyraźny sygnał kierującemu audi do zatrzymania. Ten niestety zaczął uciekać. Pościg prowadzony był przez tereny leśne, gdzie zatrzymano pirata drogowego – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Jak się okazało, 32-letni mężczyzna nie tylko prowadził swój pojazd pomimo sądowego zakazu, ale również mając 2 promile alkoholu w organizmie. Jak informuje policja, kierowca odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg popełnionych wykroczeń. Grozi mu do pięciu lat więzienia i wysoka kara grzywny.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,769fanówPolub nas
777obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx