R e k l a m a

23-latek z powiatu wieluńskiego jechał 109 km/h w terenie zabudowanym

R e k l a m a

Dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali ostatnio kłobuccy policjanci. Nieodpowiedzialni 23-latkowie nie tylko stracili prawa jazdy, ale też otrzymali punkty karne i zostali ukarani mandatami w wysokości po 1500 złotych. Jednym z ukaranych kierowców był mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

W sylwestrowe przedpołudnie policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicy Kasztanowej w Parzymiechach. Tuż przed 11:00 mundurowi namierzyli opla, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tą miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 109 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 23-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Z kolei w poniedziałek, 2 stycznia 2023 r., przed godziną 17:00, podczas kontroli prędkości na ulicy Powstańców Śląskich w Pankach, policjanci z drogówki namierzyli volkswagena, którego kierowca również poruszał się z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym. Okazało się, że pojazdem kierował także 23-latek, ale tym razem był to mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

– W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, obaj mężczyźni stracili prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami w kwocie po 1500 złotych. Na ich konta dopisano również punty karne – informuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz z kłobuckiej policji.

– Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – dodaje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx