R e k l a m a

Gdzie uzyskać zwolnienie lekarskie online?

R e k l a m a

Jak załatwić zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu? W dobie Internetu jest to niezwykle proste. Zwolnienie L4 online uzyskasz już w ciągu godziny, 24/7. Gdzie szukać pomocy w razie choroby?

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego online

Już dawno skończyły się czasy, kiedy po zwolnienia lekarskie trzeba było się ubiegać w długiej kolejce w przychodni zdrowia. Odkąd wprowadzono Internetowe Konta Pacjenta, lekarz ma obowiązek wystawienia L4 online oraz wysłania kopii do ZUS i pracodawcy. Jeśli nie masz IKP albo szkoda Ci czasu na umawianie się przez NFZ, skorzystaj z ofert poradni telemedycznej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zwolnienie L4 najłatwiej uzyskasz, korzystając z naszych usług. Po prostu wybierz lekarza danej specjalizacji, dogodny dla siebie termin konsultacji online i przejdź do założenia konta. Po uzupełnieniu podstawowych danych osobowych, możesz opłacić e-wizytę. Poczekaj na wideo, czat lub telefon od lekarza, przejdź przez dokładny wywiad lekarski, uzyskaj diagnozę oraz zwolnienie lekarskie.

Jak przygotować się do teleporady?

Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj historię swojej choroby, przygotuj listę objawów, czasu ich trwania oraz zastosowanych leków. W pewnych okolicznościach potrzebujesz też specjalnego raportu medycznego, który umożliwia przeprowadzenie rzetelnego wywiadu zdrowotnego. Jak uzyskać zwolnienie online? Przede wszystkim to lekarz decyduje o wystawieniu zwolnienia od świadczenia obowiązków zawodowych. Zawsze, gdy choroba świadczy o niezdolności do pracy, możemy liczyć na L4. Na zwolnieniu lekarskim znajdziesz ilość dni wolnych od pracy, a także dane lekarza.

Do kogo trafi zaświadczenie lekarskie wystawione w formie elektronicznej?

Nie musisz już dostarczać zwolnienia pracodawcy ani zanosić go do Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu uzyskasz pełne wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy bez niepotrzebnego latania po urzędach. Lekarz online załatwi formalności za pacjenta. Taka forma zaświadczeń jest w pełni legalna, o czym mówi ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, konkretnie cały artykuł nr.55. Lekarz podejmuje decyzję opierając się o stan zdrowia pacjenta, i w przypadku choroby może szybko wystawić zwolnienie.

Jak wygląda wizyta online?

Jeśli z powodu choroby zdecydujesz się na konsultację lekarską online, w trakcie wizyty (która odbywa się telefonicznie, za pośrednictwem czatu bądź wideokonsultacji) lekarz zaczyna od zebrania wywiadu lekarskiego. Na jego podstawie specjalista wdraża ewentualne leczenie, informuje o zaleceniach, a także decyduje o wystawieniu e-zwolnienia. Konsultacja online jest coraz częściej wybieraną, szybszą alternatywą dla wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarskim. Uzyskasz w ten sposób zwolnienie lekarskie ZUS, uprawniające Cię do pełnego wykorzystania ubezpieczenia chorobowego.

Zwolnienie lekarskie – koszt porady online

Po zdecydowaniu się na zwolnienie lekarskie w formie dokumentu elektronicznego, możesz wybrać teleporadę u internisty lub pediatry, która kosztuje 79 złotych. Wizyty online u lekarzy innych specjalizacji kosztują od 99 złotych. W cenę wizyty wliczony jest koszt wystawienia zaświadczenia oraz e-recepty, o ile okaże się to konieczne. W przypadku osób, którym zależy na czasie, tak wystawione zwolnienie L4 to najbardziej korzystna opcja. Jeśli z przyczyn zdrowotnych lub osobowych nie chcesz wychodzić z domu, otrzymanie e-zwolnienia to najprostszy wybór. Wystarczy telefon lub komputer by umówić się i spotkać z lekarzem.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx