R e k l a m a

„Sołectwo na plus” – zapisy już ruszyły. Czekają dotacje po 12 tys. zł

R e k l a m a

Osiem milionów złotych wyniesie pula programu „Sołectwo na plus” w województwie łódzkim. Właśnie ruszył konkurs, w którym swoje projekty mogą zgłaszać sołtysi. Do zdobycia są dotacje do 12 tys. zł m.in. na nowe place zabaw, siłownie plenerowe, wyposażenie świetlic wiejskich czy remonty boisk.

To już 8. edycja programu, do tego z najwyższym do tej pory budżetem. Na rozwój wsi w województwie łódzkim, poprzez tzw. małe granty sołeckie, samorząd województwa przeznaczył w tym roku osiem milionów złotych, czyli o 2 miliony więcej niż w 2022 roku.  – To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, bo trafiają dokładnie tam, gdzie mieszkańcy ich potrzebują, na ich pomysły, na ich marzenia, które samorząd województwa pomaga spełnić  – podkreśla marszałek Grzegorz Schreiber.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Te marzenia to nowe place zabaw, boiska czy siłownie plenerowe, altany do spotkań mieszkańców, ogrodzenia boisk czy wyposażenie świetlic wiejskich. O tym, jak dużo pomysłów mają mieszkańcy Łódzkiego świadczy zainteresowanie konkursem. W ubiegłorocznej edycji samorząd przyznał łącznie 502 dotacje, ale zgłoszeń było ponad 1.200. Co ważne, także w tegorocznej odsłonie konkursu, wnioski składają bezpośrednio sołtysi, a nie dana gmina, na terenie której znajduje się miejscowość.

– Zmieniliśmy zasady, żeby być jeszcze bliżej ludzi. To są ich pomysły, potrzeby, to to mieszkańcy danego sołectwa najlepiej wiedzą, czego brakuje w ich wsi, co chcieliby zmienić – dodaje Schreiber.

W ocenie projektów komisja będzie brała pod uwagę m.in. znaczenie danej inwestycji dla lokalnej społeczności czy zaangażowanie mieszkańców w realizację m.in. poprzez współpracę z KGW.

Nabór właśnie ruszył. Zgłoszenie, wypełnione i podpisane przez sołtysa wraz z pieczęcią, należy złożyć lub przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w nieprzekraczalnym terminie do 6 lutego 2023. Regulamin i szczegóły konkursu można znaleźć na stronie urzędu marszałkowskiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

W spraw3ie dotacji proszę się kontaktować ze mną osobiście 42-663-35-74. Proszę pytać o Hynia.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx