R e k l a m a

Orszak Trzech Króli w Wieluniu. Maszerowały tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA, FILMY]

R e k l a m a

Mieszkańcy Wielunia i regionu tłumnie pojawili się 6 stycznia 2023 r. na tradycyjnym Orszaku Trzech Króli. Przemarsz wyruszył z kościoła ojców Franciszkanów i w akompaniamencie kolęd dotarł do hali WOSiR, gdzie czekała dalsza część uroczystości.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:00 od nabożeństwa w kościele ojców Franciszkanów. Później uczestnicy orszaku przy dźwiękach kolęd wyruszyli ulicami miasta do hali WOSiR przy ul. Częstochowskiej. Trzej Królowie złożyli tam swoje dary, a następnie na scenie pojawił się zespół Sąsiedzi Plus, który zachęcił wszystkich do dalszego wspólnego kolędowania.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Święto Trzech Króli to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu chrześcijańskim, upamiętniające przyjście Trzech Mędrców do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Wielu mieszkańców Wielunia i regionu z dużym zaangażowaniem brało udział w organizacji tego wydarzenia, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się piękną i uroczystą oprawą orszaku.

Większą część przemarszu, a także moment złożenia darów, transmitowaliśmy na żywo na naszej stronie na Facebooku. Zapisy transmisji możecie obejrzeć poniżej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx