R e k l a m a

Kobieta, która potrąciła trzy dziewczyny na pasach w Wieluniu, była pijana

R e k l a m a

Jednego dnia na ulicy 18 Stycznia w Wieluniu doszło do dwóch potrąceń pieszych, przechodzących przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. W jednym przypadku pijana 36-letnia kierująca potrąciła trzy dziewczyny.

Oba zdarzenia – o których informowaliśmy już w INFO Wieluń – miały miejsce 5 stycznia 2023 roku na ulicy 18 Stycznia w Wieluniu, na przejściach dla pieszych. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 15:30 i dotyczyło potrącenia na pasach pomiędzy Lidlem a Szkołą Podstawową nr 4. Skierowani na miejsce stróże prawa wstępnie ustalili, że 36-latka kierująca renault laguna potrąciła przechodzące przez przejście dla pieszych trzy dziewczyny w wieku od 8 do 13 lat.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejsce wezwano służby medyczne. Na szczęście żadne z dzieci nie doznało obrażeń ciała. Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety, która kierowała renault. Badanie alkomatem 36-latki wykazało u niej 2 promile alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 36-letniej kierującej. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Jak informuje policja, kobieta nie uniknie też odpowiedzialności za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W przeciągu godziny od pierwszego potrącenia mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o potrąceniu pieszego na innym przejściu dla pieszych na tej samej ulicy. Tym razem do potrącenia doszło na pasach przy rondzie u zbiegu ulic 18 Stycznia i Popiełuszki.

– Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 43-latka kierująca kią cee’d, zjeżdżając z ronda na ulicę 18 Stycznia, potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 24-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że osoby uczestniczące w tym zdarzeniu były trzeźwe – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Policjanci przypominają, że zmienna aura pogodowa w okresie zimowym, szybciej zapadający zmrok, opady atmosferyczne potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. W sposób szczególny dotyczy to niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą najbardziej narażoną na poważne skutki zdarzeń drogowych.

– Prowadząc samochód, dojeżdżając do przejścia dla pieszych należy zwolnić i z uwagą obserwować otoczenie. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii – uczula asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mały latacz
1 rok temu

Informacja o potrąceniu – 5 stycznia
Informacja,że kierująca była pijana – 9 stycznia

I tak,że policja odważyła się to podać bo musi to być jakaś Ważna Pani.

.

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mały latacz

Ale 2 promile to niezly wynik, zwłaszcza, jak na kobietę. Dobrze, że się nic groźnego nie stało.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx