R e k l a m a

„Narkotykowy duet” w rękach policji. Dwóm młodym mężczyznom grozi długa odsiadka

R e k l a m a

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 24 i 22 lat zatrzymali wieruszowscy policjanci w związku z narkotykowym procederem. Jeden z nich miał znaczną ilość substancji psychotropowych, a drugi dysponował urządzeniem służącym do przerobu tych środków. Zmuszał też funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Stróże prawa zabezpieczyli prawie 700 gramów narkotyków.

Wieruszowscy policjanci systematycznie zatrzymują osoby posiadające narkotyki, jak również zajmujące się dystrybucją środków odurzających. We wtorek, 10 stycznia 2023 roku, po godzinie 19:00 ustalenia wieruszowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania mazdy, którą poruszało się dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W trakcie kontroli kierujący 24-letni mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i podjął próbę pieszej ucieczki. Policjanci ruchu drogowego, którzy wspierali kryminalnych, skutecznie udaremnili oddalenie się mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Podejrzenie mundurowych potwierdziło się. Mężczyzna posiadał przy sobie niedozwoloną substancję, wyglądającą jak „kryształ”, oraz wagę elektroniczną. Z kolei pasażerem pojazdu był 22-latek. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili znaczną ilość narkotyków.

– Wszystkie zabezpieczone substancje policjanci przebadali narkotykowymi testerami i dokładnie zważyli. Łącznie policjanci zabezpieczyli 522 gramy metamfetaminy, 101 gramów amfetaminy oraz 65 gramów marihuany – wylicza asp. Siemicki. – Od kierującego mazdą została pobrana krew do badań, które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających.

Jak informuje policja, 24-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, urządzeń służących do niedozwolonego przerobu tych substancji, a także zarzut zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Natomiast młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Teraz tak widzę tę historię. Krystek z Pietrasem wpadli na pomysł, żeby dystrybować metę. Zaangażowali Wojtasa, bo miał białę BMW, rocznik 1994. Na początku biznes szedł średnio, czyli dobrze. 1K/3ch co miesiąc. Ale później biznes zaczął robić kupę. Krystek, Pietras i Wojtas zaczęli zapraszać okoliczne panie i częstować własnym towarem. Na krótką metę (hehe) to spoko, ale rachunki się muszą zgadzać. I teraz panowie o ograniczonej zdolności pojmowania rzeczywistości dali się pojmać, bo ich trochę bardziej ogarnięci szukają.

Henryk Markoni
1 rok temu

Co ten ogr tam ma na syrach? Chyba pumy. Żeby lepiej przed JP 100% uciekać. No i patrzcie, kilka lat z życiorysu z łysym łebem. Powodzenia. A mały będzie ulubieńcem kolegów spod celi. Swietnie będzie dosięgał. Tak wszyscy wieluńscy napinacze skończa. Marnie.

Henryk Markoni
1 rok temu

Spejson, mięśnie, Walo, mózg. Wojtas w Bawarze się zwinał. Trzech amigos, wieluńscy mistrzowie zbrodni:)

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx