R e k l a m a

Ferie w powiecie wieluńskim. Policjanci odwiedzili szkoły i przedszkola

R e k l a m a

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Wypoczynek potrwa od 16 do 29 stycznia 2023 r. Stróże prawa jeszcze przed zimową przerwą w nauce zorganizowali liczne spotkania w przedszkolach i szkołach na terenie powiatu wieluńskiego.

Takie spotkania odbyły się między innymi z uczniami szkół podstawowych w Gaszynie, Kadłubie, Skomlinie, Konopnicy, Osjakowie i Wydrzynie. Podczas nich przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, obowiązujące zarówno podczas pobytu na zimowisku, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podkreślono, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pomimo braku w naszym regionie zimowej aury policjanci przypomnieli dzieciom, że podczas zabawy na śniegu, zjazdów z górki na sankach należy zachować szczególną ostrożność oraz zdrowy rozsądek – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Poruszono też temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Stróże prawa zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelików i pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zachęcali też do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe.

Wieluńscy policjanci przybliżyli też najmłodszym aspekty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Przedstawili zagrożenia płynące z sieci, zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy oraz konsekwencje związane z naruszeniem prawa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx