R e k l a m a

Pociągi nie kursowały na trasie Wieluń – Wieruszów, pasażerowie stali w deszczu

R e k l a m a

Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej duże problemy mieli pasażerowie pociągu z Krakowa do Kołobrzegu, którzy przez dwie godziny czekali w deszczu na możliwość kontynuowania podróży. Ostatecznie pomoc dla podróżnych zorganizował wieruszowski magistrat.

Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę, 15 stycznia 2023 r. w Wieruszowie. Bezpośrednią przyczyną problemów była uszkodzona sieć trakcyjna na linii pomiędzy Wieluniem a Czastarami. W związku z tym, na zlecenie PKP Intercity, pasażerowie pociągu z Krakowa do Kołobrzegu zostali przewiezieni autobusem z Wielunia do stacji Wieruszów Miasto.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje OSP Wieruszów, oczekującymi zainteresowała się policja, która około godz. 16 poinformowała władze Wieruszowa, że przy ul. Solidarności znajdują się podróżni z pociągu relacji Kraków – Kołobrzeg, którzy od 2 godzin mokną i czekają na możliwość kontynuowania podróży.

– Na polecenie burmistrza Wieruszowa, Rafała Przybyła, o godzinie 16:14 uruchomiliśmy natychmiastową pomoc. W ciągu kilku minut w sali zostały przygotowane ciepłe napoje oraz wyjechały dwa zastępy straży. Ponadto pomagała przy tym policja oraz firma biuro podróży TravelPL, której bardzo serdecznie dziękujemy za ekspresową i bezinteresowną pomoc – informują strażacy z OSP Wieruszów.

Podczas gdy do strażnicy dojechało około 20 osób, druhowie uzyskali informację, że pociąg, którym można kontynuować podróż, czeka już na stacji Wieruszów – Podzamcze. Po krótkim odpoczynku strażacy zawieźli podróżnych na dworzec.

Jak informuje PKP Intercity, analogiczna sytuacja – czyli przejazd autobusem zastępczym na odcinku z Wieruszowa do Wielunia – dotyczyła 15 stycznia również podróżnych pociągu IC Zefir w odwrotnej relacji – z Kołobrzegu do Krakowa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx